Home Bota Seria A

Seria A

Lichtsteiner:E duam Buffonin dhe per nje vit tjeter te ‘Zonja e Vjeter’

Stephan Lichtsteiner shpreson që kapiteni i Juventusit, Gianluigi Buffon, do të luajë edhe për një vit. Kjo pasi italiani është portieri më i mirë në histori të futbollit dhe ai do ishte një ndihmë e madhe për Zonjën e Vjetër. “Ndoshta...

Roma dhe Sampdoria vihen serish sot perballe njera-tjetres

Vetëm pak ditë pas barazimit të mesjavës 1-1 në Gjenovë, Roma dhe Sampdoria do të ndeshen sërish, këtë herë në orën 20:45 në Olimpiko për takimin e fazës së dytë, ndërsa më herët në orën 15:00 Serie A ofron...

Sturridge ndodhet shume prane Interit

Daniel Sturridge është shumë pranë Interit. Sulmuesi anglez pritet të jetë goditja e tretë e zikaltërve në këtë merkato pas mbrojtës argjentinas Lisandro Lopez dhe mesfushorit brazilian Rafinha. Liverpooli i ka ndezur dritën jeshile Interit për ta marrë në...

Inter hedh poshte oferten per Skriniar

Interi shtrëngon fort gjigandin sllovak Milan Skriniar të paktën në këtë merkato. Agjenti i mbrojtësit të talentuar i cili ka shkëlqyer me fanellën zikaltër në këtë sezon ka zbuluar për mediat se Interi ka refuzuar nga 60 deri në...

Napoli e shikon ndeshjen me Lazion si nje mundesi per tu kthyer ne krye...

31 maj i vitit 2015 dhe në Stadiumin ‘San Paolo’ luhej akti i fundit i edicionit të 113 të kampionatit italian, me takimin Napoli-Lazio, duel ku të kaltërve iu nevojiteshin patjetër 3 pikët, për t’u kualifikuar për në Champions....

Napoli triumfon ne fushen e Atalantes

Napoli i Hysajt ka marrë një fitore me shumë rëndësi në fushën e vështirë të Atalanta-s. Në një ndeshje të luftuar, goli që vendosi takimin u shënua nga Mertens në minutën e 65-të. Callejon dha një asist brenda zonës dhe aty...

Roma pret Fiorentinën e rilindur, Juvja përballë vendit të fundit

Seria A vjen sot me 4 nga takimet e javës së 31-të, ku Roma po përgatitet për të pritur Fiorentinën. Verdhekuqtë vinë në këtë duel pas humbjes në mesjavë në Ligën e Kampionëve, përballë Barcelonës. Pothuajse i eliminuar, ekipi...

Icardit ‘i mbarohen’ golat, derbi përfundon pa fitues

Nuk ka fitues në derbin e Madonninës, teksa fati është me Milanin dhe kundër Icardit, që pa t’i anulohej një gol në pozicion jashtë loje dhe të shpërdoronte dy mundësi të arta. Pjesa e parë fillon me mjaft vrull dhe...

Napoli kerkon fitoren sot ne fushen e Caglierit, te Levante konfirmohet grumbullimi i Sadikut

Eliminimi nga Europa League nuk ka lënë pasoja te Napoli me të kaltrit që janë gati të vazhdojnë rrugën e nisur drejt misionit të tyre kryesor në këtë sezon që është fitimi i titullit kampion trofe që i mungon...

Derbi ‘shterpë’ në Romë, ndeshjen ‘e fiton’ Interi

Në ‘Olimpico’ derbin mes Romës dhe Lazios e kanë fituar tifozëritë e të dyja skuadrave, që dhuruan një spektakël të vërtetë, para dhe gjatë 90 minutave. Nuk mund të thuhet e njëjta gjë për të dyja skuadrat në fushën...

MOST COMMENTED

Vllaznia e cunguar, sa shumë mugesa për Gjokën

Sikur të mos mjaftonte shqetësimi për renditjen, për Vllazninë parashikohen jo pak probleme dhe me formacionin për ndeshjen e kësaj fundjave me Skënderbeun. Përballë...

HOT NEWS