Home Bota Seria A

Seria A

Inter rigjen golat dhe fitoren, mposht bindshëm Cagliarin

Pas 3 takimesh radhazi pa fitore, por edhe pa shënuar, Interi gjeti 3-pikëshin dhe goleadën në sfidën hapëse të javës së 33-të ndaj Cagliarit. Në “San Siro”, zikaltrit e Spallettit dominuan totalisht lojën, teksa gjetën avantazhin që në minutën e...

FOTO/ “Hysaj të kthehet me gomone në Shqipëri”, ai mund të blejë një biletë...

Portali italian “Il Napolista”, i ka kushtuar një material të veçantë thirrjeve të tifozëve në stadiumin “San Paolo”. Ky portal është marrë dhe me thirrjet e napolitanëve ndaj Elseid Hysajt, për të cilin thanë se duhet të merrte një gomone...

Juventus i ve syrin Balotelit

Nga Anglia vjen “bomba” e radhës e merkatos. E këtë radhë bëhet fjalë për Juventusin. Sipas “The Sun”, klubi bardhezi është gati t’i bëjë ofertë Mario Balotellit, për ta patur pjesë të organikës për sezonin e ardhshëm. Sulmuesit të Nices...

Juventus shpreh interes per Zidane

Zërat që kanë qarkulluar orët e fundit për një interesim të Floretino Perez ndaj Joachim Low, kanë krijuar një efekt zinxhir dhe zhurma nga Madridi ka dërguar jehonën deri në Torino. Presidenti i bardhezinjve Andrea Agnelli ëndërron që në një...

Derbi ‘shterpë’ në Romë, ndeshjen ‘e fiton’ Interi

Në ‘Olimpico’ derbin mes Romës dhe Lazios e kanë fituar tifozëritë e të dyja skuadrave, që dhuruan një spektakël të vërtetë, para dhe gjatë 90 minutave. Nuk mund të thuhet e njëjta gjë për të dyja skuadrat në fushën...

Juventus kerkon Mesut Ozil

"Zonja e Vjeter" ne Itali i eshte bashkuar betejes bashke me Manchester United per te pasur ne ekipin e saj mesfushorin e Arsenalit Mesut Ozil.29-vjecari eshte ne muajit e fundit te kontrates me ekipin e Arsen Wenger. Trajneri i Juventusit...

2018, viti i pritshmerive per Cutronen

Milani nuk po kalon aspak periudhë të mirë në Serinë A, por në gjirin e kuqezinjve po shkëlqen një djalosh i ri, Patrick Cutrone. Ai është sulmuesi që ka shënuar më shumë te Milani, ndonëse është më i ri...

Chiellini dhe Bonucci me pushime ne Maldives

Klubet e Serie A ka marrë një pushim dyjavor dhe lojtarët kanë shkuar të gjithë me pushime. Giorgio Chiellini dhe gruaja e tij Carolina Bonistalli kanë shkuar në Maldive sëbashku me ish-lojtarët e Juventusit, Leonardo Bonucci dhe Emanuele Giaccherini, bashkë...

Roma me veshtiresi arrin te marri nje barazim

Roma nuk ka arritur t’iu rikthehet fitoreve në kuadër të Serie A. Romakët kanë barazuar në udhëtim te Sampdoria me rezultat 1-1, ku te dy golat u shënuan në sekondat e fundit të pjesëve respektive Megjithëse gjatë gjithë ndeshjes mysafirët dominuan,...

Lazio mposht Udinesen dhe parakalon Interin

Lazio ka marrë një tjetër fitore në kampionat dhe ka parakaluar Interin, duke u bërë pjesë e 4-shes së Championsit në renditjen e Serisë A. Në transfertën e vështirë të Friulit, ndaj Udineses, bardhekaltrit triumfuan 1-2, në një takim...

MOST COMMENTED

Masa e Moskës, Polici Turistike për të shmangur huliganizmin

Për të garantuar sigurinë maksimale gjatë evenimentit të Kupës së Botës, autoritetet ruse kanë prezantuar krijimin policisë turistike në përpjekje edhe për të transmetuar...

HOT NEWS