Home Bota Seria A

Seria A

Borini konfirmon qendrimin e tij te Milani

Fabio Borini i ka të qarta idetë për të ardhmen e tij. Në një intervistë për mediat italiane, sulmuesi që iu bashkua Milanit gjatë merkatos së verës në formë huazimi nga Sunderland deklaroi se nuk ka aspak ndërmend të...

Gattuso nuk ben asnje blerje ne merkato,beson plotesisht te lojtaret e vet

Mbyllen portat e merkatos, Milani nuk ka nevojë për blerje pasi nuk e ndien të nevojshëm integrimin e lojtarëve të tjerë në një grup që gëzon besimin e drejtuesve të klubit dhe të trajnerit. E mendojnë në këtë mënyrë...

Lopez pret me padurim te luaje ne ‘San Siro’

Lisandro Lopez është prezantuar zyrtarisht si një futbollist i Interit, ndonëse i ishte bashkuar skuadrës zikaltër që të hënën. Qendërmbrojtësi argjentinas, i ardhur nga Benfica tha se mezi pret të zbresë në fushë dhe të ndihmojë skuadrën në arritjen e...

“Zonja e Vjeter” nuk ka ndermend te largoje Dybalan

Administratori i deleguar i Juventusit Giuseppe Marotta e bën të qartë se Paulo Dybala nuk largohet nga Torino. Ndërkohë që te “Zonja e Vjetër” janë në kërkim të futbollistëve cilësorë, e një ndër ta është edhe Emre Can. “Emre Can...

Perotti i demtuar per ndeshjen me Interin

Interin në “San Siro” për javën e 21-të të Serisë A. Futbollisti i Romës ka shfaqur një problem muskular në seancën e fundit stërvitore, duke ndërprerë menjëherë ushtrimet për t’u vënë nën kontrollin e mjekësve. Sa u përket formacioneve të...

Interi i ben presion Barcelones: 35 mln për Rafinhan,as me pak e as me...

35 milionë euro ose nuk ka marrëveshje. Ky është ultimatumi i Interit drejtuar Barcelonës për kartonin e mesfushorit me origjinë braziliane Rafinha, që është dhe vëllai i Thiago Alcantaras së Bayernit të Mynihut. Barcelona këmbëngul që në marrëveshje të...

Milan kerkon nje perforcues te ri per mesfushen

Milani mendon për pasuesin e Franck Kessie. Sipas “Corriere dello Sport”, me udhëtimin në Gjermani, drejtori Sportiv i kuqezinjve, Massimiliano Mirabelli ka gjetur profilin e lojtarit që i duhet. Bëhet fjalë për Kerem Demirbay të Hoffenheim. Skuadra milaneze është...

Surprizon Verdi,nuk pranon te firmose me Napolin

Napoli kishte rënë parimisht dakort me Bolognën për kalimin e Simone Verdit në San Paolo për rreth 20 milionë euro, por në momentin që pritej vetëm firma e futbollistit që gjithçka të bëhej zyrtare, sulmuesi i dalë nga akademia...

Gazeta italiane ngre lart figuren e Strakoshes te Lazio

Gazeta Italiane “Il Messaggero” i ka kushtuar një artikull të veçante, gardianit kuqezi, Thomas Strakosha, që prej kohësh është konfirmuar si titullar absolut në portën e Lazios. Në moshën 21-vjeçare ai debutoi me fanellën bardhekaltër në sfidën ndaj Milanit....

Roma kerkon te shese Emerson per te mbushur arken e klubit

Pas prishjes së marrëveshjes me Guangzhou Evergrande për transferimin në Kinë të Radja Nainggolan, drejtori sportiv i Romës, Monchi duhet të shesë një lojtar tjetër të madh për të rregulluar çështjen e fair-playt financiar. Sipas mediave italiane, i sakrifikuari...

MOST COMMENTED

Partizani ne krize,ngelet pa sulmues

Sulmi ka qënë thembra e Akilit për Partizanin këtë edicion, pasi në 16 javët e para të kuqtë e kryeqytetit kanë shënuar 15 gola,...

HOT NEWS