Premier League

City nuk njeh kundershtar, sfidon Chelsean dhe vazhdon i qete rrugen drejt titullit

Manchester City ka fituar ndaj Chelseat me rezultat 1-0 në derbin e javës së 29-të në Ligën Premier. Se vendasit e merituan këtë fitore e tregon më së miri fakti se Blutë nuk arritën të gjuajnë asnjëherë në portën e...

Turperohet per here te trete Arsenali, kesaj rradhe nga Brightoni

Arsenali ka humbur në udhëtimin e tyre te Brightoni me rezultat 2-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 29-të të Ligës Premier. Topçinjtë kanë përjetuar edhe humbjen e tretë radhazi në Ligën Premier duke bërë që Arsene Wengerit t’i...

E gjithe vemendja e Premier League e perqendruar sot ne perballjen City-Chelsea

Sezonin e kaluar për herë të parë në gjithë historinë e tij si trajner Pep Guardiola u mund dy herë në kampionat brenda të njëjtit edicion nga i njëjti ekip. Më pas vazhdimi dihet, Chelsea marshoi i sigurtë deri...

Salah dhe Mane shkaterrojne formacionin e Benitez ne Anfield

Liverpooli nuk ndalet në Premier League teksa ka regjistruar fitoren e 4-t në 5 takimet e fundit. Skuadra e Jurgen Klopp triumfoi me rezultatin 2-0 ndaj Newcastle-t, falë golave të shënuar nga të zakonshmit, Muhamed Salah dhe Sadio Mane. Egjiptiani...

Son i dhuron fitoren Tottenhamit, Stoke merr barazimin e dyte

  Tottenhami nuk fal në ‘Wembley’, teksa ka mposhtur me rezultatin 2-0 Huddersfieldin, falë golave të Son Hueng-Min. Në prag të ndeshjes së kthimit në Champions League, londinezët kanë marrë një 3-pikësh mjaft të vlefshëm në garën për t’u renditur...

City shfaqet i frikshem ndaj Topcinjve, i shkaterron me trigolesh

Në harkun e 4 ditëve, Arsenal ka pësuar disfatën e dytë ndaj Manchester Cityt, me po të njëjtin rezultat, 0-3. Të dielën pasdite, dy skuadrat diskutuan finalen e Carabao Cup, trofe që shkoi për skuadrën e Guardiolës, ndërsa sonte...

Manchester United triumfon me permbysje kunder Chelsea-t

Manchester United ka fituar me rezultat 2-1 ndaj Chelseat në ndeshjen derbi të javës së 28-të të Ligës Premier. Skuadra e Jose Mourinhos ka arritur të fitojë me rikthim ndaj asaj të Antonio Contes në një ndeshje shumë të luftuar. Pjesa...

Mourinho dhe Conte perballen ne fushe sot pas deklaratave ironike ne distance

Vetëm një ditë përpara duelit drithërues Manchester United – Chelsea, Jose Mourinho premtoi një periudhë të mrekullueshme për “djajtë e kuq”, që do të kenë 4 nga 5 impenjimet e radhës në të gjithë kompeticionet, pikërisht në “Old Trafford”....

Liverpool merr fitore bindese ndaj West Ham,ngjitet siper M.United, New Castle shperdoron mundesite me...

Liverpooli vijon me ecurinë pozitive, teksa pasditen e sotme ka mposhtur me rezultatin e thellë 4-1 West Ham United-in. Të kuqtë zhbllokuan rezultatin në pjesën e parë me anë të mesfushorit turko-gjerman, Emre Can, ndërsa në fillim të pjesës...

Gabimi i Butland i heq nga duart 3 pike Stoke City-t

Një gafë e portierit Butland i hoqi fitoren nga duart Stoke City në transfertën e King Power Stadium ndaj Leicester City, gjithsesi skuadra e Paul Lambert mori një barazim me shumë vlera në garën për mbijetesë duke u ngjitur...

MOST COMMENTED

Cutrone shpallet nje nga sulmuesit me te mire te ketij sezoni

Sulmuesi i Milan, Patrick Cutrone ka realizuar 12 gola deri tani dhe është sulmuesi i dytë më i mirë Under 20 i sezonit, i...

HOT NEWS