Premier League

Guardiola snobon derbin: Championsi, më i rëndësishëm

Manchester City ka një rast të shkëlqyer për të fituar titullin në Premiership, 6 ndeshje përpara përfundimit, për më tepër pikërisht përballë rivalëve të urryer të Manchester United, sidoqoftë atmosfera te “citizens” nuk është aspak e qetë, pas humbjes...

Tottenhami përmbys Chelsea-n në derbi, Conte lamtumirë Championsit

Chelsea pësoi një humbje të rëndë 1-3 në “Stamford Bridge” në derbin me Tottenhamin, duke i thënë ndoshta përfundimisht lamtumirë zonën Champions. Edhe pse kaluan të parët në avantazh me Alvaro Moratan në minutën e 30-të,  të besuarit e...

Chelsea-Tottenham, një derbi për Champions-in, Spurs kërkojnë të thyejnë tabunë Stamford Bridge

Tottenham Hotspur viziton në orën 17:00 Chelsea-n, me motivimin e qartë për të siguruar fitoren e parë në gjithë historinë e Premershipit ndaj “Bluve” brenda në Stamford Bridge. Rivaliteti ndërmjet dy klubeve u ashpërsua ndjeshëm gjysmë shekulli më parë,...

United e Liverpool nuk falin, dy ish Interistë ‘nderojnë’ West Hamin

Manchester United është shumë pranë të siguruarit të zonës Champions, teksa sot ka regjistruar një tjetër fitore, 2-0 ndaj Swanseat. Romelu Lukaku dhe Alexis Sanchez shënuan dy gola brenda 20 minutave të para të takimit, ndërsa më pas ‘Red Devils’...

‘Çmëndet’ Salah, mposht i vetëm Watfordin

Liverpooli ka shkatërruar 5-0 Watfordin, në Premier League, i udhëhequr nga një Muhamed Salah i papërmbajtshëm. Sulmuesi egjiptian shënoi 4 gola dhe asistoi të 5-tin, të cilin e dërgoi në rrjetë Firminho, duke kompletuar një mbrëmje vërtetë magjike për...

Dygolësh i David Silvas, Man.City kalon Stoke City-in dhe prek titullin

Manchester City ka fituar në udhëtim te Stoke City me rezultat 0-2 në ndeshjen e fundit të javës së 30-të të Ligës Premier. Skuadra e Pep Guardiolas ka vazhduar dominimin në kampionatin anglez dhe tani është çdo herë e më...

Arsenalit i rikthehet buzëqeshja, mposht Watfordin me rezultat të thellë

Fitore e lehtë e Arsenalit në stadiumin “Emirates” përballë Watfordit. “Topçinjtë” e Londrës i shënuan tre gola këtij kundërshtari, duke ndezur disi shpresën për një vend në Champions League sezonin e ardhshëm pas tri humbjeve radhazi me Tottenhamin, Manchester...

Chelsea siguron fitoren ndaj Crystal Palace dhe kthehet në garë për zonën Champions

Pas dy humbjeve radhazi, ndaj dy skuadrave të Manchesterit, Chelsea u rikthye te fitorja, teksa mposhti me rezultatin 2-1 Crystal Palace, në ‘Stamford Bridge’. Fantazisti brazilian Willian ka konfirmuar se është lojtari i momentit te skuadra e Contes, teksa zhbllokoi...

Super Rashford “djeg” Liverpoolin, Man.United fiton derbin e Anglisë

Derbi Anglisë është i Manchester United. Djajtë e Kuq mposhtën 2-1 Liverpoolin në sfidën më të ndierë të Premier Leagues, duke blinduar vendin e 2-të në renditje. Në Old Trafford fesutan vendasit për meritë të talentit Markus Rashford i...

Shkëlqen United, triumfon me përmbysje kundër Crystal Palace

  Manchester Unitedi ka fituar në fund në udhëtimin e tyre te Crystal Palace me rezultat 2-3. Pjesa e parë e takimit ishte e barabartë nga të dyja skuadrat, por ishin vetëm vendasit ata të cilët gjetën golin. Luhej minuta e 11-të...

MOST COMMENTED

Shndërrimi i Brozoviç/ Nga i padëshiruar, në lider të skuadrës

Deri para pak kohësh ishte i pari në listë për t’u larguar, madje në janar bëri valixhet gati për t’iu bashkuar Sevillas, por në...

HOT NEWS