Home Bota Premier League

Premier League

Liverpool “thyen” M.City-n me rezultat befasues

Bie më në fund miti i Manchester City-t, që nuk kishte pësuar asnjë humbje në 22 ndeshje të Premier League-s. Një Liverpool magjik në “Anfield” iu imponua skuadrës së Pep Guardiolës me rezultatin 4-3. Sfidë e jashtëzakonshme mes dy...

West Ham kerkon me patjeter lojtarin e Bolonjes

Bie sirena angleze per mbrojtesin e Bolognës, Adam Masina. Sipas mediave italiane për 24-vjeçarin ka shfaqur interes skuadra e West Ham. Drejtuesit e klubit nga “London Stadium” kanë nisur bisedimet me skuadrën italiane që zotëron dhe kartonin e futbollistit....

Juventus dhe Man.City ne gare per kartonin e Emre Can

Juventusi duhet të hasë në një konkurencë shumë të fortë për të firmosur me mesfushorin turko-gjerman të Liverpoolit Emre Can verën e ardhshme. Për futbollistin e përfaqësueses gjermane interesohet edhe Pep Guardiola i cili dëshiron ta transferojë tek Manchester...

Chelsea nuk i kapercen dot veshtiresite vetem me Carroll

Chelsea duhet të nënshkruajë me Jamie Vardy ose Sergio Aguero sipas legjendës së kampionëve të Anglisë, Dennis Wise. "Unë pashë ndeshjen e Leicester kundër Chelsea-t dhe ai (Jamie Vardy) shkaktoi shumë probleme", tha ai për “The Debate” që vazhdoi:...

City ofron 70 milion euro per Laporten

Manchester City është gati të shenzojë një “ortek” me para për të siguruar një mbrojtës cilësor. Pas investimeve të shumta që kanë bërë të mundur transferimin në “Etihad” emra të tillë si Otamendi, Stones, Mangala, Danilo, Walker dhe Mendy,...

Mourinho shpreh deshiren qe Sanchez te aktivizohet me “djajte e kuq”

E ardhmja e Alexis Sanchez vazhdon të mbetet në pikëpyetje. Lojtari kilian është në skandencë kontrate dhe në verë do të largohet me parametër zero nga Arsenali por mund të ndodhë edhe që topçinjtë ta largojnë që në këtë...

Keto jane transferimet me cilesore ne Premier League

Premier League angleze vlerësohet për spektaklin që ofron çdo fundjavë, por skuadrat e ishullit po fitojnë terren në raport me ekipet e tjera të “Kontinentit të Vjetër” në sigurimin e futbollistëve. Shpenzimet renditen nga më minimalet deri te më stratosferiket ku...

M.United “i mbyll deren” Ronaldos,nuk ka me interes per te

Manchester United nuk ka interes për të ri-nënshkruar me Cristiano Ronaldo-n, duke shuar shpresat e yllit të Real Madridit për një kthim romantik në “Old Trafford”. Sipas gazetës spanjolle “Marca”, ardhja e Alexis Sanchez nga Arsenali i ka shuar çdo shpres 32-vjeçarit portugez që të kthehet në United. Sanchez do...

Chelsea firmos perseri me Christensen

Qendërmbrojtësi danez Andreas Christensen do të mbetet në “Stamford Bridge”, të paktën edhe për katër vite e gjysmë, pasi pasditen e sotme nënshkroi një kontratë të re. Marrëveshja e re do ta mbajë atë në Londër deri në vitin 2022....

Sanchez shpjegon arsyet pse iu bashkua M.United

Tani është zyrtarizuar gjithçka dhe Alexis Sanchez i është bashkuar Manchester Unitedit, ndërsa fantazisti armen, Henrich Mkhitaryan u transferua në Londër, te Arsenali. Sulmuesi nga Kili u shpreh mjaft i lumtur që iu bashkua Manchesterit dhe tha se synon të...

MOST COMMENTED

Marotta i shuan shpresat Balotellit per tu bashkuar me ‘Zonjen e...

Rikthimi i Mario Balotellit me Serinë A është bërë një çështje dite tashmë dhe vetë sulmuesi ndezi zërat me deklaratën e tij se do...

HOT NEWS