Home Bota Premier League

Premier League

‘Çmëndet’ Salah, mposht i vetëm Watfordin

Liverpooli ka shkatërruar 5-0 Watfordin, në Premier League, i udhëhequr nga një Muhamed Salah i papërmbajtshëm. Sulmuesi egjiptian shënoi 4 gola dhe asistoi të 5-tin, të cilin e dërgoi në rrjetë Firminho, duke kompletuar një mbrëmje vërtetë magjike për...

Chelsea nen hetim,rrezikon merkaton

E përditshmja britanike The Guardian ka zbuluar se skuadra e Chelseat rrezikon të marrë një pezullim të merkatos për 1 vit. Kjo pasi FIFA po heton klubin londinez në lidhje me shkeljet e bëra me regjistrimin e futbollistëve minorenë. Sipas...

Manchester United kerkon te bleje Bale

Menaxheri i 'djajve te kuq' Jose Murinho kerkon te joshe uellsianin Garerh Bale per ta bere pjese te M. United.Trajneri portuges pervec se njihet si nje adhurues i Bale eshte ne kerkim te nje futbollisti qe mund te performoje...

Ibrahimovic ofendon tifozet franceze

Që Zlatan Ibrahimoviç është tip special, ky nuk është lajm i ri. Një tip që deri diku quhet mbret, luan ose Zot. Kështu është suedezi, që në intervistën e fundit, në Canal+ në Francë, ka folur shumë qartë kundër...

Keto jane transferimet me cilesore ne Premier League

Premier League angleze vlerësohet për spektaklin që ofron çdo fundjavë, por skuadrat e ishullit po fitojnë terren në raport me ekipet e tjera të “Kontinentit të Vjetër” në sigurimin e futbollistëve. Shpenzimet renditen nga më minimalet deri te më stratosferiket ku...

Ja kush e ndalon Chelsea-n te ndertoje stadiumin me te shtrenjte ne bote

    Projekti i Roman Abramoviç për të zgjeruar dhe modernizuar stadiumin e Chelsea-t ka hasur në një pengesë të papritur. Punimet nuk kanë filluar për shkak se njëra prej familjeve që ndodhet pranë stadiumit aktual, mbi të cilin do të ndërtohet...

Chelsea firmos perseri me Christensen

Qendërmbrojtësi danez Andreas Christensen do të mbetet në “Stamford Bridge”, të paktën edhe për katër vite e gjysmë, pasi pasditen e sotme nënshkroi një kontratë të re. Marrëveshja e re do ta mbajë atë në Londër deri në vitin 2022....

Juventus kerkon Mesut Ozil

"Zonja e Vjeter" ne Itali i eshte bashkuar betejes bashke me Manchester United per te pasur ne ekipin e saj mesfushorin e Arsenalit Mesut Ozil.29-vjecari eshte ne muajit e fundit te kontrates me ekipin e Arsen Wenger. Trajneri i Juventusit...

Vidal refuzon oferten e Chelsea

Arturo Vidal këmbëngul se është fokusuar në fitoren e trofeve me Bayern Munich këtë sezon dhe injoron interesin e Chelsea-t. Kampionët e Premier League kanë qenë të lidhur me një ofertë prej 37 milionë eurosh për mesfushorin, i cili ka...

Conte vs Mourinho,kush do te marre drejtimin e PSG?

Antonio Conte dhe Jose Mourinho kanë nisur një luftë të vërtetë mediatike duke hedhur akuza në drejtim të njëri-tjetrit në media. Por, dy teknikët që drejtojnë përkatësisht Chelsea-n dhe Manchester United pritet që të përfshihen në një garë të...

MOST COMMENTED

Te premten fillon Superliga,supersfida e dites do jete Flamurtari-Partizani

Më në fund fillon futbolli i luajtur. Pas periudhës përgatitore të shpërndarë midis Antalias dhe Shqipërisë tashmë ekipet janë të fokusuara në startin e...

HOT NEWS