Home Bota Premier League

Premier League

Henrikh Mkhitaryan zyrtarisht pjese e Arsenal,largohet i pikelluar nga M.United

Edhe pse nuk është konfirmuar ende Henrikh Mkhitaryan, mund të quhet lojtari më i ri i Arsenalit. Mesfushori përshëndeti shokët e tij të Manchester United dhe stafin e klubit me lot në sy në Carrington të premten, pasi marrëveshja...

West Ham kerkon me patjeter lojtarin e Bolonjes

Bie sirena angleze per mbrojtesin e Bolognës, Adam Masina. Sipas mediave italiane për 24-vjeçarin ka shfaqur interes skuadra e West Ham. Drejtuesit e klubit nga “London Stadium” kanë nisur bisedimet me skuadrën italiane që zotëron dhe kartonin e futbollistit....

Turqit e Besiktas kerkojne Sliman ne ekipin e vet

Islam SLimani mund te nise nje adventure te re futbollistike larg Premier League. Sulmuesi është shumë pranë largimit nga skuadra e Leicester, pasi nuk po gjen vend në formacionin e trajnerit Claude Puel dhe për këtë arsye mund t’i...

Juventus dhe Man.City ne gare per kartonin e Emre Can

Juventusi duhet të hasë në një konkurencë shumë të fortë për të firmosur me mesfushorin turko-gjerman të Liverpoolit Emre Can verën e ardhshme. Për futbollistin e përfaqësueses gjermane interesohet edhe Pep Guardiola i cili dëshiron ta transferojë tek Manchester...

Chelsea nen hetim,rrezikon merkaton

E përditshmja britanike The Guardian ka zbuluar se skuadra e Chelseat rrezikon të marrë një pezullim të merkatos për 1 vit. Kjo pasi FIFA po heton klubin londinez në lidhje me shkeljet e bëra me regjistrimin e futbollistëve minorenë. Sipas...

Arrihet brenda dites marreveshja e shkembimit Sanchez-Mkhitaryan

“Marrëveshja me Manchester United, për shkëmbimin mes Alexis Sanchez dhe Henrikh Mkhitaryan mund të mbyllet brenda 24 orësh”. Kjo është deklarata e fundit e trajnerit të Arsenalit Arsene Wenger, në lidhje me të radhmen e sulmuesit kilian. Sipas francezit, “topçinjtë janë...

Sanchez kthehet ne lojtarin me te paguar ne historine e M.United

Alexis Sanchez është gati të hedhë firmën në kontratën e propozuar nga Mannchester United që do ta bënte atë një nga lojtarët më të paguar në historinë e këtij klubi. Sipas mediave britanike, “Djajtë e Kuq” i kanë propozuar...

Teknologjia VAR teper efektive ne Premier League

Takimi mes Leicester City-t dhe Fleetwood, i vlefshëm për Fa Cup në Angli, shënoi një kthesë në historinë e futbollit më të vjetër europian, pasi ishte pikërisht kjo ndeshje ku për herë të parë në Ishullin Britanik sistemi i...

Liverpool nxjerr ne shitje kartonin e Mignolet

Simon Mignolet nuk është i lumtur te Liverpool dhe po mendon largimin nga “The Reds”. Skuadra që ka shfaqur më shumë interes për portierin është Napoli, me palët që mund ta mbyllin marrëveshjen për shumën e 20 milionë eurove....

Jack Wilshere do qendroje te Arsenal por me rroge me te ulet

Arsenali do t’i ofrojë rinovimin e kontratës Jack Wilshere, por për këtë lojtari duhet të pranojë uljen e pagës javore. Mesfushorit anglez i skadon kontrata me “Topçinjtë” në fund të këtij sezoni dhe aktualisht përfiton 112 mijë euro në...

MOST COMMENTED

1 euro në sekond dhe 3400 euro në orëe, ja shifrat...

Neymar u transferua te PSG, nga Barcelona, për 222 milionë euro, gjatë merkatos së verës. Të francezët, Neymar përfiton 30 milionë euro në sezon, duke...

HOT NEWS