Home Bota Ligue 1

Ligue 1

Paris SG turperon Dijonin,Neymar shenon gola ne seri

Paris SG ka shkatërruar me rezultatin e thellë 8-0 Dijon në “Parc des Princes” me nga katër gola të shënuar për çdo pjesë. Protagonisti absolut i takimit ishte ylli brazilian që shënoi katër gola dhe dha dy asiste. Me...

Liga franceze,fiton Lioni dhe Metz

Kampionati francez ka vijuar sot me ndeshjet e javës së 21-të, që ka prodhuar rezultate mjaft interesante. Kështu Lyoni ka marrë fitoren 0-2 në transfertën ndaj Guingamp, falë golave të Fekir dhe Aouar dhe është ngjitur në vendin e dytë...

Balotelli i jep fitoren Nieces,Marseille ngjitet ne vend te dyte

Java e 21-të e kampionatit francez të futbollit ka startuar sot me 3 nga sfidat, që prodhuan rezultate tejet interesante. Vëmendja ishte përqendruar te takimi i mbrëmjes mes Monacos dhe Nices, që u mbyll me fitoren 1-2 të këtyre...

Conte vs Mourinho,kush do te marre drejtimin e PSG?

Antonio Conte dhe Jose Mourinho kanë nisur një luftë të vërtetë mediatike duke hedhur akuza në drejtim të njëri-tjetrit në media. Por, dy teknikët që drejtojnë përkatësisht Chelsea-n dhe Manchester United pritet që të përfshihen në një garë të...

PSG kualifikohet per ne fazen tjeter te Kupes se Liges

PSG ka fituar 0:2 ndaj Amiens për të kaluar në raundin tjetër të Kupës së Ligës Skuadra e PSG-së ka shënuar dy gola ndaj Amiens në Kupë të Ligës, për të kaluar pa problem në raundin tjetër të kësaj gare. Më...

1 euro në sekond dhe 3400 euro në orëe, ja shifrat e “cmendura” që...

Neymar u transferua te PSG, nga Barcelona, për 222 milionë euro, gjatë merkatos së verës. Të francezët, Neymar përfiton 30 milionë euro në sezon, duke u bërë kështu lojtari më i paguar i skuadrës. Nëse e zbërthejmë pagën e brazilianit, atëherë...

MOST COMMENTED

Pse deshtoi shitja e Rrumbullakut te ekipi turk?

Paraqitjet e jashtëzakonshme të Kukësit në Antalia dhe barazimi në miqësoren me Fenerbahçen, evidentuan mbi të gjithë Simon Rrumbullakun. Mbrojtësi i majtë ishte protagonist...

HOT NEWS