La Liga

Shënojnë Alcacer dhe Messi, Barcelona “likuidon” edhe Bilbaon

Paco Alcacer realizoi një penallti në lëvizje në minutën e 8-të, pas u shërbye saktësisht nga e majta e sulmit nga Jordi Alba. Në minutën e 30 shpalosi një nga perlat e repertorit të tij Lionel Messi, që tundi rrjetën...

Barça synon të mbyllë sezonin pa humbje, Reali pret Gironën

Pas suksesit me Atletikon e Madridit në ‘Camp Nou’, në Spanjë nuk mbeti më asnjë dyshim në lidhje me çështjen e titullit, megjithatë nuk përbën aspak risi objektivi i ekipit blaugrana për të triumfuar në Primera Division pa asnjë...

Valencia mposht Alaveshin dhe parakalon Realin

Valencia vazhdon ecurinë pozitive në kampionat, teksa këtë herë në ‘Mestalla’ mposhti 3-1 Alaves. Në një ndeshje ku Los Che dominuan totalisht takimin, duke mos lënë për asnjë çast kundërshtarin t’i vendoste në pozita të vështira. Gjithçka nisi mirë për...

Levante arrin të sigurojë fitoren e mbijetesës, Sadiku qëndron në stol

Me Armando Sadikun në tribunë që vazhdon të vuajë problemin në hundë pas goditjes që mori në ndeshjen ndaj Espanyolit, Levante arriti të regjistronte fitoren e 2-të rradhazi në La Liga duke hedhur një hap të madh përpara në...

Atletico nuk heq dorë nga gara për titullin, mposht 3-0 Celta Vigon

Atletico e Madridit nuk ka ndërmend të dorëzohet në garën për titullin e La Ligas, edhe pse Barcelona mbetet favorite absolute për ta rrëmbyer këtë trofe. “Los Colchoneros” fituan thellë 3-0 ndaj Celta Vigos në “Wanda Metropolitano”, duke shkuar...

Barcelona merr fitoren e rradhës kundër Malagës dhe pa ndihmën e Messit

Barcelona ka fituar në udhëtim te Malaga me rezultat 0-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 28-të të La Ligas. Skuadra e Ernesto Valverdes ka vazhduar serinë pozitive pa humbje këtë sezon në kampionatin spanjoll, me 22 fitore dhe...

Valencia “i pret hovin” Sevillas për në “Champions”

Një humbje në shtëpi, që mund ta lërë Sevillan përfundimisht jashtë Championsit të vitit të ardhshëm. Ekipi i drejtuar nga Montella, ish-trajner i Milanit, nuk ka mundur t’i bëjë ballë forcës së Valencias, që shënoi dy herë në “Sanchez...

Ronaldo bën liderin, Reali “thyen” Eibarin

Cristiano Ronaldo merr për dore Realin e Madridit drejt një tjetër fitoreje, e treta rradhazi në të gjitha kompeticionet dhe e dyta në La Liga në shenjën e yllit portugez. Është një moment i artë ky për CR7-ën që...

Valencia triumfon ndaj Betisit dhe ‘prenoton’ Championsin

Valencia ka mposhtur me rezultatin e pastër 2-0 Real Betisin dhe ka konsoliduar pozitat në vendin e 4-t të renditjes, pozicion që të kualifikon në grupet e Champions Leagues, për sezonin e ardhshëm. Rodrigo zhbllokoi rezultatin në pjesën e parë,...

Barcelona shfaqet stoike perballe Atl.Madrid, goli i Messit vendimtar per katalanasit

Barcelona ka fituar ndaj Atletico Madridit me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen derbi të javës së 27-të të La Ligas. Pjesa e parë e takimit i takoi në përgjithësi Barcelonës, të cilët e dominuan në çdo aspekt këta 45 minuta...

MOST COMMENTED

Fundjavë “e thatë” në Serinë A, 13 gola janë shënuar vetëm...

Të shënosh nuk është një mision i thjeshtë, edhe pse lojtarët e kalibrit na e bëjnë të duket farë e lehtë. Por 13 gola...

HOT NEWS