La Liga

Derbi i Madridit, për vendin e dytë dhe krenarinë

“Santiago Bernabeu” është gati për të pritur derbin e dytë sezonal të kryeqytetit spanjoll, Real Madrid – Atletico Madrid, që do të zhvillohet këtë të diel në orën 16:15. Çështja e titullit kampion konsiderohet e mbyllur për të dyja...

Messi merr topin në shtëpi, mposht i vetëm Leganes

Me Messin në fushë Barcelona duhet thjeshtë të numërojë fitoret. Skuadra “blaugrana” fitoi 3-1 në “Camp Nou” ndaj Leganes falë një tregolëshi të 5 herë fituesit të Topit të Artë, që di të rrëmbejë skenën në momentet më të...

Sevilla në pikiatë, Celta Vigo e ndëshkon me 4 gola

Skuadra e Sevillas pësoi një humbje të rëndë 4-0 në fushën e Celta Vigos, duke humbur mundësinë për t’u renditur në zonën europiane pas javës së 31-të të La Ligas. Ekipi andaluzian, që u mund edhe nga Bayerni të...

E shtuna në futbollistike/ Barça pret Leganesin, Bayerni ndaj Augsburgut për titullin

Në La Liga, Barcelona do të presë në ‘Camp Nou’ Leganesin. Katalanët me njërën dorë te titulli, kanë një tjetër synim brenda vetes, ta mbyllin kampionatin pa humbje. Pas barazimit ndaj Sevillas, blaugranat do të tentojnë të rikthehen tek...

Sadiku titullar, Levante gati për duelin e mbijetesës me Las Palmasin

Levante dhe Sadiku gati për finalen e sezonit në La Liga. Tekniku Paco Lopez së bashku me pjesën tjetër të ekipit janë duke kryer përgatitjet e tyre të fundit përpara sfidës së fundjavës kundër Las Palmasit. Përballje kjo që...

11-metërshi i Gameiros i mjafton Atleticos ndaj Deportivos, Bare ne stol

Atletico e Madridit fitoi me vështirësi me Deportivo La Corunan në “Wanda Metropolitano”, ku u shënua vetëm një gol, edhe i me 11-metërsh dhe mban firmën e Kevin Gameiros. Edhe pse kishin përballë skuadrën e dytë më të dobët...

E diela futbollistike, spikasin Atletico Madrid-La Coruna e Leganes-Valencia

Në Primera Division takimi i mbrëmjes do të zhvillohet në Wanda Metropolitano dhe Atletico e Diego Simeones ka një rast të shkëlqyer për të imituar Spanjën e Lopetegit, teksa do të vihet përballë Deportivo La Korunjës, që ka filluar...

Barça vuan, por ruan pathyeshmërinë

Sevilla ishte shumë pranë triumfit ndaj Barceëlonës, që do të ishte edhe humbja e parë e katalanëve në kampionat, por Suarez dhe Messi rikthyen në lojë skuadrën e Valverdes. Andaluzianët e drejtuar nga Montella shënuan në minutat 36’ dhe 50’,...

Bale-Benzema udhëheqin Realin drejt fitores

Pa shumë prej titullarëve, të lënë pushim nga Zidane për t’i ruajtur për çerekfinalen e Championsit ndaj Juventusit, Reali arriti të fitojë me lehtësi në transfertën ndaj Las Palmasit. Madrilenët triumfuan me rezultatin 0-3, falë dopietës së Gareth Bale dhe...

Sadiku e nis nga stoli, Levante merr një pikë

Armando Sadiku u aktivizua në minutën e 64-ët, teksa me sulmuesin shqiptar në fushë, Levante mori një pikë me shumë vlera në garën për mbijetesë pasi barazoi 1-1 në Katalunjë përballë Gironas. Në pjesën e parë Boateng u ndal...

MOST COMMENTED

Napoli hidhet ne sulm per sherbimet e mesfushorit te Sampit

Mesfushori i Sampdorias, Lucas Torreira vijon të tërheqë vëmendjen e shumë klubeve të mëdha italiane, por edhe europiane. Së fundi është Napoli që ka...

HOT NEWS