Home Bota La Liga

La Liga

Atletico nuk heq dorë nga gara për titullin, mposht 3-0 Celta Vigon

Atletico e Madridit nuk ka ndërmend të dorëzohet në garën për titullin e La Ligas, edhe pse Barcelona mbetet favorite absolute për ta rrëmbyer këtë trofe. “Los Colchoneros” fituan thellë 3-0 ndaj Celta Vigos në “Wanda Metropolitano”, duke shkuar...

Pocchetino nuk pranon te drejtoje Barcelonen

Barcelona është një nga ekipet më të mëdha të botës dhe ëndrra e shumë lojtarëve e trajnerëve, për të qenë pjesë e saj është evidente. Gjithsesi nuk mund të thuhet e njëjta gjë për Maurizio Pocchetinon, trajnerin argjentinas të...

Real Madrid zhgenjen perballe Levantes, Pazzini i prish fitoren madrileneve

Real Madridi kurrsesi të gjejë vazhdimësinë në La Liga. Los Blancos barazuan me rezultat 2-2 ndaj Levantes, edhe pse merituan më shumë nga ky takim në bazë të asaj çka treguan në fushë. Së pari në këtë takim shënoi Sergio Ramos...

Sot ora 21:00 Celta-Barcelona, transfertë e vështirë për blaugranat që synojnë të ruajnë pathyeshmërinë

Të martën në mbrëmje të apasionuarit e futbollit spanjoll do të kenë mundësi për të shijuar edhe dy ndeshje nga Primera Division në ekranin e Supersport. Barcelona në orën 21:00 do të synojë të afrohet akoma më shumë me...

Deulofeu kerkon te luaje perseri me Milanin

Raportohet se sulmuesi i Barcelonës, Gerard Deulofeu, është duke menduar një rikthim te Milani gjatë afatit kalimtar të janarit. Sipas Corriere della Sera, spanjolli ka kontakte të vazhdueshme me ish-bashkëlojtarë dhe ua ka shprehur dëshirën për t’u kthyer në San...

Jose Gonzales prezantohet si trajner i Malages

Malaga bën përpjekjet e fundit për të dalë nga kriza e thellë që e ka çuar ekipin në vendin e fundit në renditje. Pas shkarkimit të Michel nga drejtimi i skuadrës, drejtuesit bënë të ditur se kanë emëruar trajner...

Reali kerkon 60 milion euro per Benzeman

E ardhmja e Benzema duket se  ndodhet larg Real Madrid. Sipas mediave angleze, francezi dëshiron transferimin në Premier League, ku ka arritur një akord paraprak me Arsenalin. Për kalimin e 30-vjeçarit nën urdhërat e Arsene Wenger, drejtuesit e “Topçinjve”...

E diela futbollistike, Napoli në presion para Chievos, Milani pret Sassuolon

Pas fitores 4-2 të Juventusit në Campania ndaj Beneventos e gjithë vëmendja përsa i përket rivalitetit për titull në Serinë A përqendrohet vetvetiu në takimin Napoli – Chievo. Në rrethana të tjera kjo ndeshje do të konsiderohej si tepër...

Barcelona nuk ishte ne nivelin e duhur, e mbyll ne barazim pa gola takimin...

Barcelona ka barazuar pa gola 0-0 ndaj Getafes në ndeshjen e vlefshme për javën e 23-të të La Ligas.Skuadra e Ernesto Valverdes nuk ka mundur ta gjej assesi golin në ndeshje ndaj Getafes dhe kështu kanë përjetuar barazimin e...

Reali kerkon te perforcoje ekipin me 3 blerje te reja nga Premier League

Që Reali i Madridit nuk është më në nivelin e vitit të shkuar kjo është e qartë si drita e diellit. Tashmë në objektivin e klubit mbretëror mbetet vetëm Championsi për t’i dhënë pak dritë fundit të tunelit nëpër...

MOST COMMENTED

Kupa, kamardare shpëtimi për Flamurtarin dhe Laçin, prestigj për Skënderbeun dhe...

Pasi është arkivuar java 29-të e kampionatit vëmendja në futbollin shqiptar shkon tek Kupa, gjysmëfinalet e kthimit të së cilës do të tregojnë dhe...

HOT NEWS