Home Bota La Liga

La Liga

Barça ‘flirton’ me fitoren, Messi sërish nuk shënon

Me titullin praktikisht të fituar, Barcelona vijon luftën për të realizuar një tjetër objektiv, të mbyllë sezonin pa humbje. Në ndeshjen e vlefshme për javën e 33-të, katalanët morën një barazim 2-2 në transfertën e vështirë ndaj Celta Vigos,...

Espanol nuk i ben dot balle gjuajtjeve te Sevilias

Vetëm tre ditë pasi fitoi minimalisht me Barcelonën në ndeshjen e parë çerekfinale të Kupës së Mbretit, Espanyoli u dorëzua pa kushte në të njëjtin stadium përballë Sevillas, që fitoi me rezultatin e thellë 0-3 në javën e 20-të...

Manchester United kerkon te bleje Bale

Menaxheri i 'djajve te kuq' Jose Murinho kerkon te joshe uellsianin Garerh Bale per ta bere pjese te M. United.Trajneri portuges pervec se njihet si nje adhurues i Bale eshte ne kerkim te nje futbollisti qe mund te performoje...

Real Madrid i cekuilibruar,humbet kunder Villareal

Reali i Madridit është zyrtarisht në krizë. Pas humbjes ndaj Barcelonës dhe barazimit në Vigo ndaj Celtës, Los Blancos pësuan një tjetër disfatë këtë herë shokuese me rezultatin 0-1 nga Villareali në Santiago Bernabeu. Një humbje që jo vetëm...

Keto jane formacionet zyrtare te ndeshjes Barcelona- Levante

Vetem disa ore perpara fillimit te ndeshjes Barcelona - Levante,te dyja skuadrat kane publikuar listen e formacioneve zyrtare. Skuadra katalunase sot do te prese ne shtepine e saj ekipin e Levantes,nje ndeshje e vlefshme per javen e 18 te La Liges,e...

Zhgenjen Reali sot ne fushen e blerte

Ndeshja e luajtur mbremjen e sotme midis Celta Vigos dhe Real Madrid ne stadiumin “Estadio de Balaídos” eshte mbyllur me barazimin 2-2.Asnje nga skuadrat nuk ka arritur te marre 3-pikeshin e kerkuar me shume ngulm sidomos nga ana e madrileneve.Ndeshja e sotme...

Pocchetino nuk pranon te drejtoje Barcelonen

Barcelona është një nga ekipet më të mëdha të botës dhe ëndrra e shumë lojtarëve e trajnerëve, për të qenë pjesë e saj është evidente. Gjithsesi nuk mund të thuhet e njëjta gjë për Maurizio Pocchetinon, trajnerin argjentinas të...

Humbet Barcelona,zhgenjen dhe Messi

Barcelona e pamposhtur nuk ekziston më, merr fundit në derbin katalanas. Espanyol fiton 1-0 dhe merr një rezultat pozitiv për ndeshjen e kthimit që do të luhet në Camp Nou. Me gëzimin e vendasve dhe zhgënjimin e Barcelonës është...

Zidane nuk e koncepton dot largimin e Ronaldos,eshte e paimagjinueshme

“E pamundur të mendohet një Real Madrid pa Cristiano Ronaldon, ky është klubi i tij.” Ky është reagimi i trajnerit të “Los Blancos”, Zinedine Zidane pas raportimeve të orëve të fundit për një largim të portugezit nga klubi mbretëror për...

Ronaldo peson incident ne fushe

Cristiano Ronaldo u rikthye te goli, teksa shënoi dy herë në fitoren e thellë 7-1, të Realit ndaj Deportivo La Corunës. Gjithsesi, në një moment përplasjeje, portugezi u gjakos dhe kërkoi ndihmën e mjekëve, por ajo që e shqetësonte më...

MOST COMMENTED

Maradona i përgjigjet sllovakut Hamsik: Nder që kam fanellën tënde

Pak kohë më parë Marek Hamsik theu rekordin e golave të tij me fanellën e Napolit, por Diego Armando Maradona nuk është i hidhëruar,...

HOT NEWS