Home Bota La Liga

La Liga

Real Madrid fiton me rezultat te ngushte

Real Madridi nderohet nga Asensio në ndeshjen e Kupës së Mbretit kundër Leganes. Skuadra e Zinedine Zidane ka arritur që të fitojë me rezultatin e ngushtë 0-1. Goli u shënua në minutën e 89 nga Asensio, i cili ia...

Neymar nuk le Cavanin te gjuaje penalltine,vershellehet nga tifozet

Në Paris ishin gati për të festuar për Edinson Cavanin. “El Matador”, gjatë ndeshjes me Dijon, barazoi rekordin e Zlatan Ibrahivic me 156 finalizime, si golashënuesi më i mirë në historinë e klubit dhe kur skuadra e Emery fitoi...

Humbet Barcelona,zhgenjen dhe Messi

Barcelona e pamposhtur nuk ekziston më, merr fundit në derbin katalanas. Espanyol fiton 1-0 dhe merr një rezultat pozitiv për ndeshjen e kthimit që do të luhet në Camp Nou. Me gëzimin e vendasve dhe zhgënjimin e Barcelonës është...

Copa del Rey,triumfojne Sevilla dhe Valencia

Kupa e Mbretit në Spanjë ka dhuruar spektakël në përballjet e sotme. Vëmendja ishte përqendruar te sfida mes Atleticos së Madridit dhe Sevillas, që përfundoi me fitoren 1-2 të andaluzianëve. Vincenzo Montella nuk e kishte nisur aspak mirë aventurën e...

Zidane nuk e koncepton dot largimin e Ronaldos,eshte e paimagjinueshme

“E pamundur të mendohet një Real Madrid pa Cristiano Ronaldon, ky është klubi i tij.” Ky është reagimi i trajnerit të “Los Blancos”, Zinedine Zidane pas raportimeve të orëve të fundit për një largim të portugezit nga klubi mbretëror për...

Perez:Jo me pak se 100 milion euro per “dorezimin” e Ronaldos

Cristiano Ronaldo gjithnjë e më larg Realit të Madridit. Dëshira e 5-herë fituesit të Topit të Artë për t’i dhënë lamtumirën klubit merengues verën e ardhshme do të respektohet nga drejtuesit e Realit pasi presidenti Florentino duke u bazuar...

Dembele perseri i demtuar,do te mungoje dhe disa jave

Sezoni i parë te Barcelona i Ousmane Dembélé rrezikon të kthehet në një kalvar vuajtesh. Sulmuesi francez, i rikthyer më në fund në fushën e blertë pas tre muajve në infermieri, detyrohet të qëndrojë jashtë skuadrës për të paktën...

Barcelona njeh vetem fitore,permbys Sociedad-in ne menyren me spektakolare

Barcelona nuk e ndal serinë e fitoreve në La Liga, edhe pse luante në transfertë të vështirë, si ajo e “Anoetas” me Real Sociedadin. Madje fillimi i sfidës ishte katastrofik për katalanët, që deri 15 minuta para përfundimit të...

Jose Gonzales prezantohet si trajner i Malages

Malaga bën përpjekjet e fundit për të dalë nga kriza e thellë që e ka çuar ekipin në vendin e fundit në renditje. Pas shkarkimit të Michel nga drejtimi i skuadrës, drejtuesit bënë të ditur se kanë emëruar trajner...

Presidenti i Real Madrid kerkon te shkembeje Ronaldon me Neymar

Cristiano Ronaldo plus një shumë e konsiderueshme parash, për të veshur me fanellën e bardhë Neymarin. Kjo është ideja më e fundit e presidentit të Realit të Madridit, Florentino Perez, për të arritur te braziliani i PSG-së, i cili...

MOST COMMENTED

Mbyllet ne barazim Laci-Dinamo,kurbinasit blejne dhe nje autobuz te ri

Laçi ka zhvilluar sot miqësoren e parë kundër Dinamos dhe trajneri Gentian Mezani ka hedhur në fushë një formacion të alternuar. Përfundimi i takimit...

HOT NEWS