Bundesliga

Leipzig ofron miliona euro per yllin e ri portugez

Leipgiz është gati të bëjë një investim për të ardhmen, duke paraqitur një ofertë të rëndësishme për talentin më të fundit portugez, Umaro Embalo. Ky i fundit është vetëm 16 vjeç dhe ende nuk ka debutuar me ekipin e...

Bundesliga,njihuni me rezultatet e ndeshjeve te sotme

Leipzig fitoi duelin për vendin e dytë në Bundesligë pasi mundi bindshëm 3-1 Schalke 04 përpara tifozëve të saj. Vendasit madje shpërdoruan dhe një 11-metërsh me Augustin në të 37-tën përpara se Keita të kalonte në epërsi të tijtë...

Bayern fiton bindshem kunder Leverkusen ne “BayArena”

Bayerni i Mynihut e nis fazën e dytë të Bundesligës ashtu siç mbylli të parën, duke sigluar fitoren e radhës në premierën e vitin 2018. Kampionët në fuqi të Gjermanisë mposhtën 1-3 në transfertë Bayer Leverkusenin, duke e çuar...

Sammer i terheq verejtje Bundelsiges,pergezon Bayernin

"Ju mund ta shihni atë në një krahasim ndërkombëtar: Bundesliga duhet të arrijë në majë përsëri. Gjithashtu duhet të ketë guximin për të përmirësuar gjërat. Kjo nuk është një ndotje e produktit të vet, kur dikush përpiqet t'i emërojë gjërat...

Vidal refuzon oferten e Chelsea

Arturo Vidal këmbëngul se është fokusuar në fitoren e trofeve me Bayern Munich këtë sezon dhe injoron interesin e Chelsea-t. Kampionët e Premier League kanë qenë të lidhur me një ofertë prej 37 milionë eurosh për mesfushorin, i cili ka...

MOST COMMENTED

Serbët të pandreqshëm, sërish dhunë në derbin e Beogradit

Degjeneron sërish në dhunë derbi i kryeqytetit të Serbisë mes Crvena Zvezdas dhe Partizanit të Beogradit. Skena të frikshme nga tribunat e stadiumit “Marakana”,...

HOT NEWS