Bundesliga

Stuttgarti tregohet i pamëshirshëm kundër Këlnit

shin vetëm dy pikë larg zonës së ftohtë të renditjes së Bundesligës, por edhe përballë një transferte të vështirë si ajo e Këlnit. Por Stuttgarti arriti të marrë maksimumin nga kjo sfidë e javës së 25-të të kampionatit gjerman,...

Leipzigut dhe Dortmundit u mjafton barazimi

Kryendeshja e javës së 25-të të Bundesligës, ajo mes Leipzig dhe Borusias së Dortmundit, nuk pati fitues, teksa skuadrat u ndanë në barazim 1-1. Gjithçka u zhvillua në pjesën e parë, me Augustin që kaloi vendasit në avantazh dhe Reus...

Hamburg e bën dramë, Leverkusen e Schalke ‘nuk falin’

Bayer Leverkusen është rikthyer te fitorja, teksa ka mposhtur 1-2 Wolfsburgun në ‘Wolkswagen Arena’, falë golave të Alario dhe Brandt. Nga ana tjetër, për vendasit nuk mjaftoi goli i Admir Mehmedit, 10 minuta nga fundi, për të marrë të...

Werderi ndal Gladbachun, ekipet largohen me nga nje pike nga fusha

Borussia e Monchengladbachut nuk arriti ta shfrytëzonte si duhet faktorin fushë për të marrë fitoren ndaj Werder Bremenit në sfidën hapëse të javës së 25-të të Bundesligës. Ndeshja që u luajt në “Borussia-Park”, në një terren jo fort të...

Borussia Dortmund mjaftohet vetem me nje barazim ne shtepine e saj ndaj Ausburgut

Borussia Dortmund është ndalur në “Signal Iduna Park” pas tre fitoresh radhazi, duke barazuar 1-1 kundër Augsburg-ut. Vendasit e nisën shumë mirë, duke kaluar të parët në avantazh me anë të yllit Marco Reus, që po kalon një formë...

Napoli kerkon fitoren sot ne fushen e Caglierit, te Levante konfirmohet grumbullimi i Sadikut

Eliminimi nga Europa League nuk ka lënë pasoja te Napoli me të kaltrit që janë gati të vazhdojnë rrugën e nisur drejt misionit të tyre kryesor në këtë sezon që është fitimi i titullit kampion trofe që i mungon...

Kolni arrin te mbijetoje ne Bundeslige, mposht Lepzigun

Në “Red Bull Arena” Konli surprizoi Leipzigun duke e mposhtur 1-2 . Takimi nisi mirë për “demat”, që gjetën golin e epërsisë në minutën e pestë të takimit me anë të sulmuesit Augustin. Gjithsesi, në pjesën e dytë vjen...

Bayern nuk arrin te marri fitoren e rradhes ndaj Herthes, mbyllet ne barazim pa...

Bayern Munich ka barazuar përball Hertha Berlinit me rezultat 0-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 24-të të Bundesligas.Skuadra e Jupp Heynckes është ndalur nga Hertha pas 11-të fitoreve radhazi në kampionatin gjerman. Pjesa e parë e ndeshjes u...

Inter shpreson te marre kthesen sot, Bayernit nuk i bejne me pershtypje fitoret

Në Itali mbrëmja rezervon takimin Inter – Benevento. Entuziazmi i fitores së parë pas dy muajve në të gjithë kompeticionet u shuajt shumë shpejt, pas humbjes së pestë radhazi në Luigi Ferraris me Xhenoan, rezultat që për momentin i...

Reus i dhuron fitoren Dortmundit, Stoger vendos rekord

Borusia e Dortmundit ka arritur të fitojë përballjen me Borusian e Munchengladbahut me rezultatin minimal 0-1, falë një goli fantastik të shënuar nga Marco Reus, i sapokthyer nga dëmtimi. Ky rezultat mban Dortmundin në vendin e dytë, por pa shpresa...

MOST COMMENTED

Barazon Luftetari ne miqesoren me Nasaf

Miqësorja e tretë dhe rezultati i parë pozitiv në Antalia për Luftëtarin. Gjirokastritët barazuan 1-1 në ndeshjen testuese të zhvilluar përballë Nasaf, skuadrës nënkampione...

HOT NEWS