Bundesliga

Bayerni ‘tenis me Dortmundin, Lewandowski merr topin në shtëpi

Bayerni i Mynihut shkatërroi Borusian e Dortmundit me rezultatin e thellë 6-0 në ‘Allianz Arena”, duke prekur titullin kampion. Në klasiken e futbollit gjerman, skuadra e Heynckesit nuk e diskutoi aspak fitoren, madje mbylli llogaritë që në pjesën e parë,...

Hoffenhaimi ‘shkatërron’ Kolnin, fitojnë Schalke e Leipzig

Schalke 04 vijon serinë e rezultateve pozitive, teksa sot ka marër një fitore 2-0 ndaj Freiburgut, në ‘Gelsenkirshen’. Blutë nuk diskutuan për asnjë moment fitoren, po golat i gjetën vetëm në 45-minutëshin e dytë, ndërsa miqtë e mbyllën takimin...

Leipzigu “gjunjëzon” Bayernin, merr hak edhe për eliminimin nga Kupa

Leipzigu merr hak ndaj Bayernit të Mynihut pas eliminimit nga Kupa e Gjermanisë, duke i mposhtur bavarezët 2-1. Wagner i dha epërsinë Bayernit me kokë në minutën e 12-të pas krosimit të James Rodriguez. Sidoqoftë “demat” nuk u demoralizuan,...

Dortmundit i mjafton Batshuayi, fitore shprese për Kolnin

Borussias së Dortmundit i mjaftoi Michi Batshauyi për të siguruar tri pikë ndaj Hanoverit. Një ndeshje përgjithësisht e ekuilibruar, me raste dhe mundësi nga të dyja krahët, por fati ishte në anën e verdhzinjve. Në minutën e 24-t, sulmuesi...

Përballjet e të dielës, spikatin Marseille-Lyon, Chelsea -Leicester dhe Leipzig-Bayern

Një ndër ndeshjet më interesante të ditës luhet në Angli, ku do të kompletohet faza çerekfinale e kompeticionit më të vjetër në rruzull, në rang klubesh. Kështu në FA Cup Chelsea i Antonio Kontes luan shanset e fundit për...

Wolfsburg i ‘dhuron’ fitoren, Schalke blindon vendin e dytë

Mjaftuan dy dhurata të Wolfsburgut që Schalke të blindonte vendin e 2-të në Bundesligë, duke fituar 0-1 në transfertën e “Volkswagen Arena”. Blutë mbretërorë, në një sfidë që ishin shumë pranë humbjes, arritën ta fitonin në fund falë dy...

Hamburgu ‘e tepron’, Werder fiton edhe pa Rashicën

Hamburgu ka zhgënjyer sërish në sfidën e sotme teksa tashmë rënia në Bundesligën e dytë duket vetëm një formalitet. Skuadra ku aktivizohet edhe mbrojtësi shqiptar Mërgim Mavraj, ka regjistruar humbjen e radhës me rezultatin 1-2 përballë Herthës së Berlinit. Hamburgu...

Shtutgarti triumfon ndaj Freiburgut dhe rrit shanset për të kapur Europën

Vijon momenti i shkëlqyer i formës për Shtutgartin. Skuadra shvabe mposhti 2-1 Freiburgun në transfertë në sfidën që hapi javën e 27-të të Bundesligës duke regjistruar fitoren e 5-të në 6 takimet e fundit. Një sukses ky shumë i...

Goli i parë i Rashicës i jep fitoren Werderit

Goli i parë i Milot Rashicës në Bundesligën gjermane i dha tre pikë të arta Werder Bremenit në garën për mbijetesë. Talenti i përfaqësues së Kosovës rezultoi përcaktues në duelin e Weser Stadion mes Werder Bremen dhe Koln që...

Bayerni rikthen syte nga fitoret, mposht me goleade Freiburgun e Abrashit

Bayern Munichu ka fituar me rezultat 0-4 ndaj Freiburgut dhe kështu i është kthyer fitoreve në Bundesliga pas barazimit ndaj Herthas pa gola. Ishte një fitore e lehtë për mysafirët, që përkundër mungesave nuk hasën në probleme. Bayerni kalo në epërsi...

MOST COMMENTED

Kupa e Italise,Lazio dhe Milan e mbyllin ndeshjen ne barazim pa...

Raundi i parë mbyllet pa gola. Takimi i gjysmëfinales së Kupës së Italisë mes Milan dhe Lazio në San Siro u mbyll me rezultatin e bardhë 0-0. Ndeshje e kënaqshme qysh në...

HOT NEWS