Home Bota Bundesliga

Bundesliga

Leverkusen shkaterron Hoffenheimin,renditet ne vendin e 3-te

Bayer Leverkusen mori vendin e 3-të në Bundesligë pas një fitoreje bindëse 1-4 në transfertë me Hoffenheimin. “Aspirinat” i dhanë një mësim të mirë një rivali direkt, duke shfrytëzuar në maksimum mundësitë që u paraqitën në një ndeshje që...

Heynkces: Rodriguez lojtar i rendesishem ne ekip,krenar per dyshen Robben-Ribery

Trajneri i Bayernit të Mynihut, Jupp Heynckes, foli për shumë çështje në një intervistë të fundit për mediat gjermane. 72-vjeçari është i kënaqur me performancën e James Rodriguez, duke qenë i bindur se do të japë më shumë nga...

Leverkusen shikon Championsin, Leipzig “thyhet” keq

Fitore e madhe me aromë Championsi për Bayer Leverkusen. Aspirinat mposhtën me përmbysje me rezultatin 1-4 Leipzig në supersfidën që mbylli javën e 29-të të Bundesligës, duke parakaluar pikërisht skuadrën nga Gjermania Lindore në klasifikim dhe duke u ngjitur...

Kolni arrin te mbijetoje ne Bundeslige, mposht Lepzigun

Në “Red Bull Arena” Konli surprizoi Leipzigun duke e mposhtur 1-2 . Takimi nisi mirë për “demat”, që gjetën golin e epërsisë në minutën e pestë të takimit me anë të sulmuesit Augustin. Gjithsesi, në pjesën e dytë vjen...

Werder Bremeni fiton ndaj Schalkes,debuton dhe Rashica

Ishte një javë me plotë emocione për Milot Rashicën. Të martën u zyrtarizua te Werder Bremeni nga Vittese, të premten u stërvitë për herë të parë me klubin gjerman, ndërsa të shtunën debutoi me fitore në Bundesliga. Por, nuk ishte...

Dortmundi fundos dhe me tej Hamburgun, fiton me rezultatin 2-0

Dortmund-i ka arritur që të fitojë pastër kundër Hamburger-ut me rezultatin 2-0. Goli i parë u shënua nga Michy Batshuayi, ndërsa i dyti erdhi në fundin e takimit nga Mario Gotze. Pjesa e parë e takimit u mbyll me rrjeta të...

Leipzigut dhe Dortmundit u mjafton barazimi

Kryendeshja e javës së 25-të të Bundesligës, ajo mes Leipzig dhe Borusias së Dortmundit, nuk pati fitues, teksa skuadrat u ndanë në barazim 1-1. Gjithçka u zhvillua në pjesën e parë, me Augustin që kaloi vendasit në avantazh dhe Reus...

Hamburg e bën dramë, Leverkusen e Schalke ‘nuk falin’

Bayer Leverkusen është rikthyer te fitorja, teksa ka mposhtur 1-2 Wolfsburgun në ‘Wolkswagen Arena’, falë golave të Alario dhe Brandt. Nga ana tjetër, për vendasit nuk mjaftoi goli i Admir Mehmedit, 10 minuta nga fundi, për të marrë të...

Vidal: Nuk kam arsye pse te largohem nga Bayerni

Arturo Vidal nuk ka ndërmend të largohet nga Bayerni i Mynihut, edhe pse për shërbimet e tij interesohen klubet më në zë në Europë, siç është Bayerni i Mynihut. Kiliani, kontrata e të cilit përfundon në verë të 2019-ës,...

Shtutgarti triumfon ndaj Freiburgut dhe rrit shanset për të kapur Europën

Vijon momenti i shkëlqyer i formës për Shtutgartin. Skuadra shvabe mposhti 2-1 Freiburgun në transfertë në sfidën që hapi javën e 27-të të Bundesligës duke regjistruar fitoren e 5-të në 6 takimet e fundit. Një sukses ky shumë i...

MOST COMMENTED

Trashi dhe Batha ne dispozicion te Staroves per takimin kunder Skenderbeut

Është zyrtare, Partizani do të paguajë gjobën për Lorenc Trashin dhe Idriz Bathën, me të dy futbollistët që do të jenë të gatshëm për...

HOT NEWS