Home Bota Bundesliga

Bundesliga

Bayerni luan ‘tenis’ ndaj Leverkusenit, siguron finalen

Bayerni i Mynihut është finalistja e parë e Kupës së Gjermanisë. Bavarezët fituan 6-2 ndaj Bayer Leverkusen në transfertë ,duke prerë biletën e tyre për në Berlin ku do të kërkojnë trofeun e dytë sezonal, pas triumfit në Bundesligë. Ndeshja...

Heynkces: Rodriguez lojtar i rendesishem ne ekip,krenar per dyshen Robben-Ribery

Trajneri i Bayernit të Mynihut, Jupp Heynckes, foli për shumë çështje në një intervistë të fundit për mediat gjermane. 72-vjeçari është i kënaqur me performancën e James Rodriguez, duke qenë i bindur se do të japë më shumë nga...

Vidal refuzon oferten e Chelsea

Arturo Vidal këmbëngul se është fokusuar në fitoren e trofeve me Bayern Munich këtë sezon dhe injoron interesin e Chelsea-t. Kampionët e Premier League kanë qenë të lidhur me një ofertë prej 37 milionë eurosh për mesfushorin, i cili ka...

James Rodriguez: Dua te perballem me Realin

James Rodriguez ka rigjetur dëshirën për të luajtur dhe goli i fundit i shënuar në fitoren e Bayernit ndaj Leverkusenit ishte një perlë e dhuruar nga ana e kolumbianit. Forma që po shfaq ndoshta ka bërë që Reali i...

Leipzig fiton ndaj Augsburgut dhe ngjitet ne vendin e dyte ne renditje

Rasenball Sport Leipzig rimerr momentalisht vendin e dyte ne Bundesligë. Skuadra nga lindja e Gjermanisë mposhti në “Red Bull Arena” Augsburgun, duke u hakmarrë edhe për atë humbje në takimin e fazës së parë. Trajneri Hassenhutl e nisi me dy...

Bundesliga,njihuni me rezultatet e ndeshjeve te sotme

Leipzig fitoi duelin për vendin e dytë në Bundesligë pasi mundi bindshëm 3-1 Schalke 04 përpara tifozëve të saj. Vendasit madje shpërdoruan dhe një 11-metërsh me Augustin në të 37-tën përpara se Keita të kalonte në epërsi të tijtë...

E konfirmuar,Goretzka transferohet te Bayern kete vere

Bayerni i Mynihut realizon goditjen e parë në merkato. Kampionët në fuqi të Gjermanisë kanë arritur të sigurojnë shërbimet e mesfushorit të Schalke 04, Leon Goretzka. Në ndjekje të 22-vjecarit ishin dhe Barcelona, Reali i Madridid dhe Juventusi, por...

Heynckes shpreh deshiren qe yllin e M.City ta kete pjese te ekipit qe drejton

Gjatë një interviste të gjatë dhënë për “Kicker”, trajneri i Bayern Munchen, Jupp Heynckes ka folur për merkaton, për “tripletën”, objektivat e ekipit dhe konkurrencën mes futbollistëve në skuadër. Në veçanti është ndalur te një lojtar i vetëm, për...

Bayern fiton bindshem kunder Leverkusen ne “BayArena”

Bayerni i Mynihut e nis fazën e dytë të Bundesligës ashtu siç mbylli të parën, duke sigluar fitoren e radhës në premierën e vitin 2018. Kampionët në fuqi të Gjermanisë mposhtën 1-3 në transfertë Bayer Leverkusenin, duke e çuar...

Admir Mehmedi firmos me Wolfsburg-un

Sulmuesi i Kombëtares zvicerane, Admir Mehmedi ka lënë Bayer Leverkusenin për të kaluar te Wolfsburg. Sulmuesi ka nënshkruar kontratë 4-vjeçare me klubin e ri.Mehmedi do ta bartë fanellën me numrin 22 deri te wolfsburg. Kontrata e tij është valide deri më...

MOST COMMENTED

Gati rinovimi, Gattusso te Milani deri në 2020-ën

Nuk ka dyshime, Milan zgjedh të vazhdojë me Gattuso-n. Gjatë pauzës së kombëtareve janë fiksuar kontaktet e para zyrtare mes Rino Gattusos dhe drejtuesve...

NBA, triumfojne ekipet e medha

HOT NEWS