Home Bota Bundesliga

Bundesliga

E konfirmuar,Goretzka transferohet te Bayern kete vere

Bayerni i Mynihut realizon goditjen e parë në merkato. Kampionët në fuqi të Gjermanisë kanë arritur të sigurojnë shërbimet e mesfushorit të Schalke 04, Leon Goretzka. Në ndjekje të 22-vjecarit ishin dhe Barcelona, Reali i Madridid dhe Juventusi, por...

James Rodriguez: Dua te perballem me Realin

James Rodriguez ka rigjetur dëshirën për të luajtur dhe goli i fundit i shënuar në fitoren e Bayernit ndaj Leverkusenit ishte një perlë e dhuruar nga ana e kolumbianit. Forma që po shfaq ndoshta ka bërë që Reali i...

Zyrtare,ne vere Goretzka i bashkohet Bayernit

Leon Goretzka sezonin e ri me të gjitha mundësitë do të veshë fanellën e Bayern Munich. Mesfushori pëlqehet prej kohësh nga bavarezët dhe në muajin qershor do të largohet me paramter zero nga Schalke 04. Presidenti i Bayern, Uli...

Heynkces: Rodriguez lojtar i rendesishem ne ekip,krenar per dyshen Robben-Ribery

Trajneri i Bayernit të Mynihut, Jupp Heynckes, foli për shumë çështje në një intervistë të fundit për mediat gjermane. 72-vjeçari është i kënaqur me performancën e James Rodriguez, duke qenë i bindur se do të japë më shumë nga...

Heynckes shpreh deshiren qe yllin e M.City ta kete pjese te ekipit qe drejton

Gjatë një interviste të gjatë dhënë për “Kicker”, trajneri i Bayern Munchen, Jupp Heynckes ka folur për merkaton, për “tripletën”, objektivat e ekipit dhe konkurrencën mes futbollistëve në skuadër. Në veçanti është ndalur te një lojtar i vetëm, për...

Sokratis konfirmon qendrimit te Dortmundi

Greku i Borusia Dortmund, Sokratis Papastathopoulos sqaroi zërat rreth të ardhmes së tij. 29-vjeçari deklaroi se ka akoma edhe një vit e gjysmë kontratë me klubin gjerman dhe se për momentin nuk e mendon largimin. Mbrojtësi pohoi se është...

Rummenigge: Goretzka nuk eshte akoma pjese e Bayern-it

“Mund të flasim për arritje të marrëveshjes, kur Leon Goretzka t’i nënshtrohet vizitave mjekësore dhe të firmosë kontratën me ne”. Me këto fjalë administratori i Bayern Munich, Karl-Heinz Rummenigge sqaroi situatën e merkatos lidhur me mesfushorin e Schalke 04....

Koln fiton ne kohen shtese,Dortmund barazon pa gola

Kolni e mbylli dhe e nisi vitin më fitore. Vendasit arritën të korrnin sukses në sekondat e fundit të takimit, duke mposhtur 2-1 Borussiam e Moenchengladbahut. Kolni e nisi mirë përballjen, teksa gjeti golin e avantazhit në minutën e...

Jupp Heynckes do vazhdoje te jete pjese e Bayern-it

Me rikthimin e Jupp Heynckes, Bayerni i Mynihut ka rigjetur ritmin. Vendi i parë në klasifikimin e Bundesligës dhe ecuria e mirë në Champions League janë sinjale që bavarezët e kanë kaluar krizën e fillimsezonit dhe tashmë po mendojnë...

Leipzig ofron miliona euro per yllin e ri portugez

Leipgiz është gati të bëjë një investim për të ardhmen, duke paraqitur një ofertë të rëndësishme për talentin më të fundit portugez, Umaro Embalo. Ky i fundit është vetëm 16 vjeç dhe ende nuk ka debutuar me ekipin e...

MOST COMMENTED

Kamza se shpejti ndeshje miqesore me Juventusin

Surpriza e Kategorisë Superiore në pjesën e parë të sezonit, Kamza po vijon përgatitjet në Antalia. Skuadra e drejtuar nga trajneri Ramadan Ndreu po...

HOT NEWS