Home Bota

Bota

Guardiola kerkon Griezzman ne kembim te Sergio Agueros

Ylli i Manchester City-t, Sergio Aguero mund të kthehet te Real Madrid. Siç raporton, "The Sun" sulmuesi argjentinas mund të rikthehet në “Wanda Metropolitano” nëse arrihet marrëveshja për shkëmbin e lojtarit me Griezmann. Sulmuesi 29-vjeçar u transferua te City nga gjigantët spanjollë në 2011-ën për 38...

Chelsea fiton ndaj Newcastle,kualifikohet per ne fazen tjeter te FA Cup

Chelsea ka fituar me rezultat 3-0 ndaj Newcastle Unitedit në 1/16 e FA Cup. Me këtë rast Blutë kualifikohen në raundin e pestë të kësaj gare të rëndësishme angleze.I pari që shënoi në këtë takim ishte Michy Batshuayi në minutën...

Batshuayi ndihmon Dortmundin te triumfoje ndaj Kolnit

Fillim më të mirë për Michy Batshuayi-n te Borussia e Dortmundit nuk mund të kishte. Sulmuesi belg e nisi me 2 gola dhe 1 asist aventurën e tij te verdhezinjtë duke i dhënë fitoren skuadrës së trajnerit Peter Stoger...

Inter i “shëmtuar” 3 ndeshje pa gol dhe vetëm 1 pikë ndaj Atalantës

Për të tretën ndeshje radhazi në Serie A, Interi nuk arriti të gjente rrugën rrjetës duke barazuar 0-0 ndaj Atalantës në Bergamo dhe duke humbur kështu shansin e artë për tu ngjitur në vendin e 3-të të renditjes. Në...

Gattuso nuk ben asnje blerje ne merkato,beson plotesisht te lojtaret e vet

Mbyllen portat e merkatos, Milani nuk ka nevojë për blerje pasi nuk e ndien të nevojshëm integrimin e lojtarëve të tjerë në një grup që gëzon besimin e drejtuesve të klubit dhe të trajnerit. E mendojnë në këtë mënyrë...

Marseille merr nje fitore te thelle kunder Metz

Marseille luan tenis ndaj Metz. Skuadra e Rudi Garcias triumfoi me shifrat e thella 6-3 në Velodrome duke dhuruar spektakël dhe duke u ngjitur në vendin e 2-të në kuotën e 51 pikëve. Ishte një dominim i Marseilles që...

Roma nuk i ben dot balle Shakhtarit, ukrainasit permbysin rezultatin

Roma është dorëzuar përballë ukrainasve të Shakhtar Donetsk në takimin e parë të 1/8-ave të finaleve të Champions League, edhe pse u duk se transferta do të fliste me nota pozitive për verdhekuqtë. Italianët kaluan të parët në avantazh në...

Sot dita e Kosovës, Shpresat ndalin Gjermaninë kampione Europe

Padiskutim që sot mund të quhet dita e Kosovës, pasi 3 përfaqësueset e saj, kanë marrë rezultate mjaft të mira. Kështu, pas fitores së skuadrës së madhe, por edhe asaj U-19, ishte radha e Shpresave të Prekazit, që të...

De Bruyne do te vazhdoje te qendroje te City

Kevin De Bruyne ka rinovuar kontratën e tij me Manchester Cityn, duke e zgjatur deri në vitin 2023. Fantazisti belg po shkëlqen me skuadrën e Guardiolës, duke qenë njëri prej futbollistëve më thelbësorë në suksesin e ‘qytetarëve’, me golat...

Juventus i frikesohet Harry Kane sot ne perballjen me M.City-n

Pasi arkivoi fitoren e radhës në Serinë A, pikërisht në transfertën e Firences, Juventusi do t’i shkarkojë të gjitha bateritë në përballjen me Tottenhamin në 1/8-ate Champions League, që do të zhvillohet këtë të martë , në orën 20:45,...

MOST COMMENTED

Flamurtari shkon pa mungesa ne takimin kundër Laçit

Dy humbjet radhazi kanë trazuar humorin në Vlorë me Flamurtarin që ka humbur për momentin statusin e skuadrës anti Skënderbe. Nëse ndaj Luftëtarit në...

HOT NEWS