Home Bota

Bota

Henrikh Mkhitaryan zyrtarisht pjese e Arsenal,largohet i pikelluar nga M.United

Edhe pse nuk është konfirmuar ende Henrikh Mkhitaryan, mund të quhet lojtari më i ri i Arsenalit. Mesfushori përshëndeti shokët e tij të Manchester United dhe stafin e klubit me lot në sy në Carrington të premten, pasi marrëveshja...

Legjenda e futbollit boteror shtrohet perseri ne spital

Bota e futbollit është në ankth për gjëndjen shëndetësore të legjendës braziliane Pele. Ish sulmuesi i Santosit dhe Seleçaos tashmë në moshën 77-vjeçare është shtruar sërish në spital pasi mëngjesin e të enjtes pasi u zgjua nga gjumi si...

E konfirmuar,Goretzka transferohet te Bayern kete vere

Bayerni i Mynihut realizon goditjen e parë në merkato. Kampionët në fuqi të Gjermanisë kanë arritur të sigurojnë shërbimet e mesfushorit të Schalke 04, Leon Goretzka. Në ndjekje të 22-vjecarit ishin dhe Barcelona, Reali i Madridid dhe Juventusi, por...

West Ham kerkon me patjeter lojtarin e Bolonjes

Bie sirena angleze per mbrojtesin e Bolognës, Adam Masina. Sipas mediave italiane për 24-vjeçarin ka shfaqur interes skuadra e West Ham. Drejtuesit e klubit nga “London Stadium” kanë nisur bisedimet me skuadrën italiane që zotëron dhe kartonin e futbollistit....

Prandelli largohet nga drejtimi i Al-Nasr-it

Tekniku Cesare Prandelli u shkarkua zyrtarisht nga klubi i Al-Nasr-it. Ekipi nga Emiratet e Bashkuar Arabe lajmëroi shkëputjen e bashkëpunimit me 60-vjeçarin. Aventura e teknikut në kontinentin aziatik nuk zgjati shumë, pasi ai qëndroi në krye të këtij klubi...

Borini konfirmon qendrimin e tij te Milani

Fabio Borini i ka të qarta idetë për të ardhmen e tij. Në një intervistë për mediat italiane, sulmuesi që iu bashkua Milanit gjatë merkatos së verës në formë huazimi nga Sunderland deklaroi se nuk ka aspak ndërmend të...

Turqit e Besiktas kerkojne Sliman ne ekipin e vet

Islam SLimani mund te nise nje adventure te re futbollistike larg Premier League. Sulmuesi është shumë pranë largimit nga skuadra e Leicester, pasi nuk po gjen vend në formacionin e trajnerit Claude Puel dhe për këtë arsye mund t’i...

Gattuso nuk ben asnje blerje ne merkato,beson plotesisht te lojtaret e vet

Mbyllen portat e merkatos, Milani nuk ka nevojë për blerje pasi nuk e ndien të nevojshëm integrimin e lojtarëve të tjerë në një grup që gëzon besimin e drejtuesve të klubit dhe të trajnerit. E mendojnë në këtë mënyrë...

Juventus dhe Man.City ne gare per kartonin e Emre Can

Juventusi duhet të hasë në një konkurencë shumë të fortë për të firmosur me mesfushorin turko-gjerman të Liverpoolit Emre Can verën e ardhshme. Për futbollistin e përfaqësueses gjermane interesohet edhe Pep Guardiola i cili dëshiron ta transferojë tek Manchester...

Real Madrid fiton me rezultat te ngushte

Real Madridi nderohet nga Asensio në ndeshjen e Kupës së Mbretit kundër Leganes. Skuadra e Zinedine Zidane ka arritur që të fitojë me rezultatin e ngushtë 0-1. Goli u shënua në minutën e 89 nga Asensio, i cili ia...

MOST COMMENTED

Mancini nuk nguron te shprehe deshiren per te stervitur PSG-ne

qëndrojë shumë gjatë në Rusi, pasi zërat e merkatos e lidhin të ardhmen e tij me drejtimin e të tjera skuadrave. Gjithsesi, trajneri i Zenitit...

HOT NEWS