Friday, December 15th, 2017

Boks

Japonezi Inoue merr titullin botëror

Në Tokio të Japonisë, boksieri vendës Naja Inoue, ka fituar titullin e kampionit të botës në peshën super të lehtë, në kategorinë ËBO, duke mundur me ...

More Boks News

Stevenson merr titullin botëror në WBC

Boksieri kanadez Adonis Stevenson ka mbrojtur dje titullin e kampionit të botës në peshën e mesme të kategorisë WBC, duke mundur ...

Refuzoi medaljen, 1 vit pezullim për indianen

Boksierja indiane Sarita Devi, do të qëndrojë një vit jashtë garave, për shkak të gjestit të saj në Lojërat Aziatike të ...

Keta fiton pas tre raundeve ndaj rusit Kuuzev

Triumf fantastik i Mike Gjetan Ketës në Bulqizën e tij, aty ku 31 vjeçari mbrojti titullin e tij të peshave të ...

Klitschko kërkon sukses në Lojërat Olimopike te Rios

Wladimir Klitschko, fitues i medaljes së artë në olimpiadën e Atlantës në vitin 1996, synon të përsërisë suksesin e 20 viteve ...

Sturm Kampion Bote në IBF

Felix Sturm fitoi titullin Botëror në versionin IBF në peshat e mesme duke mundur britanikun Darren Barker me k.o. Boksieri gjerman ...

Kliçko mbron titullin dhe mposht Povekt

Vladimir Kliçko mbetet mbret i peshave të rënda në boks, duke unifikuar katër tituj në një mbrëmje të vetme, Ibf, Wbo, ...

Klitshko – Povetkin në 5 tetor në Moskë

Në 5 tetor Vladimir Klitshko do të kërkojë të mbrojë titullin botëror ndaj rusit Aleksandër Povetkin. për ukrainasin që po mendon ...

Ndeshja e boksit me të ardhura rekord

Floyd Mayweather Jr ka tendencën e vendosjes së rekordeve dhe një gjë të tillë e ka bërë edhe me triumfin dominues ...

Ndërron jetë legjenda Ken Norton

Dy vjet pas vdekjes së Joe Razier u nda nga kjo botë edhe Ken Norton, një tjetër boksier legjendar i peshave ...

 More »

Reklame

Lajmesport TV

Game Answers sites

Archives