Bayern Munich ka fituar ndaj Schalkes me rezultat 2-1 në Bundesliga.

Ishte një ndeshje e bukur nga të dy anët, por një fitore e merituar për vendasit.

Goli i parë në takim u shënua nga Robert Lewandowski në minutën e gjashtë. David Alaba në minutën e 20-të dhe Lewandoski shtatë minuta më vone provuan prapë, por portieri Ralf Fahrmann ishte në nivelet e tij.

Rezultati u barazua nga Franco Di Santo në minutën e 29-të, ndërsa epërsia u kthye në minutën e 36-të me golin e Thomas Muller.

Pjesa e dytë ishe me pak raste, më i miri ishte ai i Breel Embolos në minutën e 71-të.

Pas kësaj fitore Bayerni vazhdon në vendin e parë me 56 pikë, kurse Schalke në pozitën e gjashtë me 34 pikë.

Bavarezet në xhiron tjetër luajnë me Wolfsburgun, kurse Schalke ndaj Hoffenheimit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here