Avellino rikthehet te fitorja pas 6 javësh në Serinë B dhe i largohet zonës së rënies nga kategoria. 2 golat e sulmuesit Luigi Castaldo ndëshkuan Perugian dhe i dhanë një trepikësh me shumë vlera formacionit të drejtuar nga trajneri Foscarini me Avellinon që falë kësaj fitoreje u ngjit në kuotën e 39 pikëve në vendin e 16-të të klasifikimit. Perugia në krahun tjetër me këtë disfatë humbi një shans të artë për tiu afruar Palermos së vendit të dytë dhe për të tentuar ngjitjen direkte pa play-off në Serinë A.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here