Sezoni shumë zhgënjyes për Arsenalin ka bërë që drejtuesit të reflektojnë për përforcimet e sezonit të ardhshëm, ku përparësi do t’i jepet mbrojtjes. Për këtë repart, është pikasur Jose Gimenez nga Atletico e Madridit, i cili do të ishte lojtari perfekt për t’iu bashkangjitur Shkodran Mustafit në mbrojtje, madje për të arritur tek ai drejtuesit mund të përfshijnë edhe Laurent Koscienly. Gimenez vlerësohet rreth 40 milionë euro nga Atletico dhe për një ofertë të tillë drejtuesit do të pranonin ta sakrifikonin në verë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here