Milan dhe Manchester United njoftohet se do të futen sërish në garë për sulmuesin e Torino-s, Andrea Belotti, pasi drejtuesit po zvarriten për të rinovuar kontratën me të.

24-vjeçari nuk po kalon një moment të mirë këtë sezon, me dëmtimet që nuk e kanë lënë të qetë.

“Tuttosport” dhe “Corriere dello Sport” sugjerojnë se bisedimet për një kontratë të re duket se po zvarriten për sulmuesin dhe Torino nuk janë shumë të sigurt për atë që do t’i ofrojnë atij pas lëndimeve dhe formës së keqe.

Kjo ka alarmuar United dhe Milan, të cilët duket se kanë nevojë për një golashënues tani.

Milanit i mungon një golashënues, i cili mund të shënojë rreth 15-20 gola në sezon. Ndërkohë Jose Mourinho ka nevojë për dikë që të rivalizojë me belgun Romelu Lukaku.

Klauzola e lirimit të Belotit është 100 milionë euro, por është e zbatueshme vetëm për klubet e huaja, por besohet se Torino mund ta ulë atë sepse e dinë se do të ishte e vështirë ta shesin sulmuesin për atë çmim, pasi ai nuk është në formën e tij më të mirë .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here