Francesco Totti i dha lamtumirën futbollit sezonin e kaluar, por do të mbahet mend gjatë nga sportdashësit. Ai u shndërrua në njeriun simbol të Romës, skuadër ku debutoi dhe luajti deri në minutën e fundit të karrierës së tij si profesionist.

Në fotot e mëposhtme është paraqitur shndërrimi i Tottit, që nga dita e debutimit dhe deri më sot, kur shfaqet me kostumin e drejtuesit. Kujtojmë që Totti ka debutuar më 28 Mars të vitit 1993, plot 25 vite më parë, në sfidën Brescia-Roma.

FRANCESCO TOTTI
Bergamo 20-08-2017, Stadio Atleti Azzurri, Football Calcio 2017/2018 Serie A, Atalanta – Roma, Foto Gino Mancini /Insidefoto

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here