Sunday, December 17th, 2017

Shkatërrohet grupi i kokainës, mes tyre një ish-futbollist

Published on November 26, 2017 by   ·   No Comments

Keto janë disa nga te dhenat per operacionit “ZZ” të skuadrës së Treviso, e cila çoi në leshimin e 6 urdher arrestesh për atë që konsiderohet organizata italo-shqiptare i dedikuar për kontrabandën e “pluhur të bardhë”, shkruajne mediat italiane.

Aktualisht tre persona jane ne qeli, mes tyre edhe ish futbollistin e Serise B, 47-vjeçari Giorgio Camporese, nga Vittorio Veneto.

Ne pranga u vine shqiptaret Ermir Kola, 31 vjeç dhe Claudjan Koka 28 vjeç. Nderkohe ne kerkim jane Selim Osmani ishte 50 vjeç dhe vëllezërit e tij Florian dhe Shkëlzen 26 dhe 36 vjeç.

Sipas hetimeve secili nga personat kishte rolin e tij ne bandën e trafikut dhe me pas ne shpërndarjen ne Treviso.

Koka e grupit eshte shqiptari Selim Osmani, i punetor i thjeshte, i cili kishte marre me qira hapesira magazinash dhe i kishte shnderruar ne magazinat e droges.

Ish-futbollisti i Camporese do të përfshihej edhe në shpërndarjen me shumicë duke shfrytezuar njohjet e tij te shumta.

Gjatë operacionit u arrestuan ne gjithashtu Steven Trentin qe iu gjet nje sasi e vogel kokaine dhe Artan Ginaj.

Powered by WPeMatico

Nese keni dicka per te komentuar ju lutemi bejeni ne hapesiren me poshte . Gjithashtu mund te perdorni butonat Like, Tweet, Google +1

Komente - Komentoni me anë të Facebook

Lajmet e Fundit

Editoriale

Spanja dominim pafund në Europë

Janë përpara të gjithëve, në programim, lojë e ...

Akord Mendes-PSG, nëse Ronaldo ikën nga Reali

Cristiano Ronaldo është shndërruar në prioritetin e PSG, ...

Kosova në FIFA, vendimi në 12-13 Maj

Anëtarësimi i Kosovës në UEFA me të drejta ...

Advertisements

RSS Mirror Quiz Crossword