Sunday, December 17th, 2017

Real Madrid planifikon revolucionin e sulmit

Published on November 22, 2017 by   ·   No Comments

Parashikimin e dha në një emision sportiv ish-futbollisti i Milanit, Daniele Massaro, sipas të cilit Mauro Icardi sezonin e ardhshëm do të luajë te Reali i Madridit, ndërkohë që nga Spanja e përforcojnë më shumë këtë ide.

Largimi i mundshëm i Gareth Bale, por edhe efikasiteti i ulët i Karim Benzema “ushqejnë” zërat për ndryshime thelbësore në formacionin e “Los Blancos”. Sulmuesi argjentinas i Interit mësohet se është objektivi kryesor i presidentit Florentino Perez, por jo vetëm.

Edhe lojtari belg i Manchester City, Kevin De Bruyne, ka hyrë në listën e dëshirave të Realit të Madridit. Sipas mediave të ndryshme angleze, klubi madrilen është gati të bëjë një investim të madh për 26-vjeçarin në verë të 2018-tës.

Mesfushori mban veshur fanellën e “Cityzens” që prej vitit 2015 dhe në 73 ndeshje ka realizuar 16 gola.
content/uploads/2017/11/323284.jpg” alt=”323284″ width=”710″ height=”399″ />

Powered by WPeMatico

Nese keni dicka per te komentuar ju lutemi bejeni ne hapesiren me poshte . Gjithashtu mund te perdorni butonat Like, Tweet, Google +1

Komente - Komentoni me anë të Facebook

Lajmet e Fundit

Editoriale

Spanja dominim pafund në Europë

Janë përpara të gjithëve, në programim, lojë e ...

Akord Mendes-PSG, nëse Ronaldo ikën nga Reali

Cristiano Ronaldo është shndërruar në prioritetin e PSG, ...

Kosova në FIFA, vendimi në 12-13 Maj

Anëtarësimi i Kosovës në UEFA me të drejta ...

Advertisements

RSS Mirror Quiz Crossword