Sunday, December 17th, 2017

Distria e pesta në botë, shikojeni pozitën e Majlindës

Published on November 22, 2017 by   ·   No Comments

Pas medaljes së artë të fituar në turneun botëror “Grand Prix” të Hagës, Distria Krasniqi është ngjitur në vendin e pestë të ranglistës botërore në kategorinë 52 kg.

Në këtë kategori e para aktualisht është Erika Miranda, e ndjekur nga Ai Shishime dhe Majlinda Kelmendi, e cila është e detyruar të pauzojnë shkaku i një lëndimi, por që mungesën e saj në favor të Kosovës po e mbulon për mrekulli Distria Krasniqi, shkruan “Zëri”.

Ndërsa, edhe Nora Gjakova është ngjitur në vendin e pestë në kategorinë 57 kg., falë medaljes të artë që e fitoi në “Grand Prix” në Holandë.

Powered by WPeMatico

Nese keni dicka per te komentuar ju lutemi bejeni ne hapesiren me poshte . Gjithashtu mund te perdorni butonat Like, Tweet, Google +1

Komente - Komentoni me anë të Facebook

Lajmet e Fundit

Editoriale

Spanja dominim pafund në Europë

Janë përpara të gjithëve, në programim, lojë e ...

Akord Mendes-PSG, nëse Ronaldo ikën nga Reali

Cristiano Ronaldo është shndërruar në prioritetin e PSG, ...

Kosova në FIFA, vendimi në 12-13 Maj

Anëtarësimi i Kosovës në UEFA me të drejta ...

Advertisements

RSS Mirror Quiz Crossword