Sunday, December 17th, 2017

Lippi apo Pellegrini, Berlusconi i do të dy!

Published on April 29, 2016 by   ·   No Comments

Corriere Dello Sport palajmëronte në titullin kryesor të kësaj të enjteje se trajneri i ardhshëm i Milanit, do të jetë Marcelo Lippi, i cili pritet të pasojë në këtë detyrë Christian Brochin, që me barazimin me Carpin dhe humbjen me Veronën ka prenotuar largimin nga kuqezinjtë. Por orët e fundit ka dalë në skenë edhe emri i Manuel Pelegrinit, trajnerit aktual të Manchester Cityt, që do të lirohet nga cdo detyrim kontraktuar me Cityzens në fund të sezonit, edhe nëse kiliani do të arrijë të bëjë mrekullime duke fituar Championsin.

Në fakt për mundësinë e afrimit të Marcelo Lippit është folur prej disa muajshm madje fillimisht në postin e drejtorit teknik, por Berlusconi po sheh mundësin për të arritur një marrëveshje me Manuel Pellegrinin, të cilin e kërkonte edhe në kohën kur drejtonte Malagan.

Skuadrat që ka drejtuar 63-vjecari gjithmonë kanë zhvilluar një futboll të bukur dhe mjaft të organizuar, ndaj “Cavalieri” do t’ia besonte pa u menduar gjatë postin e trajnerit.

Kiliani ka moshën dhe eksperiencën e duhur për të patur sukses edhe në Serinë A.

Nuk përjashtohet mundësia që Berlusconi Berlusconi t’i bindë që të dy, sigurisht me detyra të ndryshme, një trajner dfhe tjetri drejtor teknik.

Nese keni dicka per te komentuar ju lutemi bejeni ne hapesiren me poshte . Gjithashtu mund te perdorni butonat Like, Tweet, Google +1

Komente - Komentoni me anë të Facebook

Lajmet e Fundit

Editoriale

Spanja dominim pafund në Europë

Janë përpara të gjithëve, në programim, lojë e ...

Akord Mendes-PSG, nëse Ronaldo ikën nga Reali

Cristiano Ronaldo është shndërruar në prioritetin e PSG, ...

Kosova në FIFA, vendimi në 12-13 Maj

Anëtarësimi i Kosovës në UEFA me të drejta ...

Advertisements

RSS Mirror Quiz Crossword