Friday, December 15th, 2017

Cristiano Ronaldo te PSG?

Published on April 27, 2016 by   ·   No Comments

Sulmuesi i Real Madrit Cristiano Ronaldo, ka firmosur një para kontratë me presidentin e Paris Saint Germain, Nasser Al-Khealifi. Sipas asaj që raportojnë mediat, transferimi i CR7 tek parizienët mund të realizohet vetëm në rast se portugezit nuk i ofrohet rinovimi nga ana e drejtuesve të klubit mbretëror. Nisur nga kjo agjenti i sulmuesit Jorge Mendes ka nisur kontaktet me presidentin e “Los Blancos” Florentino Perez, për të biseduar mbi një rinovim të mundshëm të kontratës, e cila skadon në Qershor të 2018.

Aspekti ekonomik është i rëndësishëm për 3 herë fituesin e Topit të Artë, por 31-vjecari ka kërkuar gjithashtu që në rastë transferimi tek kampionët e francës, këta të fundit të krijojnë një skuadër kompetitive, e cila të jëtë aftë të luftojë për të fituar trofe në të gjitha kompeticionet ku merr pjesë. Duket se kërkesa e portugezit është e realizueshmë pasi, vetë numri 1 Psg Nasser Al-Khelaifi i ka dhënë garanci Ronaldos për një gjë të tillë. Madje, ai i ka premtuar gjithashtu dhe afrimin e 3 ose 4 lojtarëve cilësorë për të përforcuar akoma dhe më shumë ekipin.

Nese keni dicka per te komentuar ju lutemi bejeni ne hapesiren me poshte . Gjithashtu mund te perdorni butonat Like, Tweet, Google +1

Komente - Komentoni me anë të Facebook

Lajmet e Fundit

Editoriale

Spanja dominim pafund në Europë

Janë përpara të gjithëve, në programim, lojë e ...

Akord Mendes-PSG, nëse Ronaldo ikën nga Reali

Cristiano Ronaldo është shndërruar në prioritetin e PSG, ...

Kosova në FIFA, vendimi në 12-13 Maj

Anëtarësimi i Kosovës në UEFA me të drejta ...

Advertisements

RSS Mirror Quiz Crossword