Wednesday, April 16th, 2014

Januzaj fiton Topin e Artë

Published on May 10, 2013 by   ·   No Comments
bet365

Januzaj_732530Paraqitje e shkëlqyer e Adnan Januzaj me Manchester United në turneun për të rinjtë ‘FIFA Youth Cup’.Talenti kosovar ka fituar, çmimin Topi i Artë për të rinjtë. Kurse lojtari më fair play është zgjedhur futbollisti i Baselit, Niklas Kreuzer, dhe portieri më i mirë është zgjedhur Thierry Ursprung. Në këtë turne përveç Adnan Januzajt kanë qenë të pranishëm rreth 16 futbollistë kosovarë që luanin për 10 ekipe të ndryshme pjesëmarrëse: Lulzim Salija, Elvedin Qaushi, Egzon Kllokoqi (FC Zurich), Florin Fetahu, Albanik Thaqi (FC Blue Stars Zurich), Lorik Aliu, Enis Gavazaj, Liridon Latifi (Borussia Dortmund), Shpëtim Sulejmani, Naser Aliji (FC Basel), Genc Krasniqi, Shani Tarashaj, Imran Bunjaku, Enis Ramadani, Erzan Murteshi (FC Grasshoper Zurich).

bet365
Nese keni dicka per te komentuar ju lutemi bejeni ne hapesiren me poshte . Gjithashtu mund te perdorni butonat Like, Tweet, Google +1

Komente - Komentoni me anë të Facebook

Lajmet e Fundit

Editoriale

adnan

Talentet e reja që po magjepsin futbollin

Adnan Januzajn, 19 vjeçar. Ky është emri i ...
terry and lampard

Ja kush janë yjet të cilëve po ju mbaron kontrata

Premier League Tre "kolona" të Chelsea do të largohen ...
mata united

Transferimet më të bujshme të merkatos së janarit

10- I fundit për nga rëndësia konsiderohet transferimi ...

Advertisements