Monday, July 28th, 2014

Lepenci Barazon + Rezultatet e Superligës dhe Ligës së Parë

Published on May 8, 2011 by   ·   No Comments
bet365

Ndeshja më interesante e zhvilluar në Ligën e Parë ishte ajo ndërmjet Dukagjinit dhe Lepencit që ka përfunduar me rezultat të barabartë 1-1.

Pjesa e parë nuk ishte aq intersante dhe nuk kishte ndonjë rast të mirë që vlen të përmendet përpos ai i Florim Berishës i cili në minutën e 15 godet një gjuajtje të fortë prej 30 metra.

Në pjesën e dytë Kaçanikasët filluan furishëm dhe në minutën 50′ Ramush Ademi me një supergolë kalon skuadrën e tij në epërsi.

Në minutat e fundit vendasit barazojn rezultatin në 1-1, por barazimi i Dukagjinit erdhi ndoshta nga një gabim i gjyqtarit kryesor.

Sidoqoftë Lepenci edhe më tej mbetet në pozitën e 3 me tre pikë më pak se Gjilani që është në vendin e dytë.

Prishtina në anën tjetër ka shënuar fitore tepër tepër të rëndësishme kundër Vllaznimit me rezultat të lartë prej 5-0.

FT’ Kosova (V) 1 – 2 Gjilani
FT’ Rahoveci 2 – 0 Ferronikeli (Ndeshje e ndërprerë pasi Ferronikeli sulmoi gjyqtarin kryesor të ndeshjes)
FT’ Istogu 4 – 1 Ramiz Sadiku
FT’ Dukagjini 1 – 1 Lepenci
FT’ Sharri 2 – 0 Kaolini