Sunday, December 17th, 2017

Lepenci Barazon + Rezultatet e Superligës dhe Ligës së Parë

Published on May 8, 2011 by   ·   No Comments


Ndeshja më interesante e zhvilluar në Ligën e Parë ishte ajo ndërmjet Dukagjinit dhe Lepencit që ka përfunduar me rezultat të barabartë 1-1.

Pjesa e parë nuk ishte aq intersante dhe nuk kishte ndonjë rast të mirë që vlen të përmendet përpos ai i Florim Berishës i cili në minutën e 15 godet një gjuajtje të fortë prej 30 metra.

Në pjesën e dytë Kaçanikasët filluan furishëm dhe në minutën 50′ Ramush Ademi me një supergolë kalon skuadrën e tij në epërsi.

Në minutat e fundit vendasit barazojn rezultatin në 1-1, por barazimi i Dukagjinit erdhi ndoshta nga një gabim i gjyqtarit kryesor.

Sidoqoftë Lepenci edhe më tej mbetet në pozitën e 3 me tre pikë më pak se Gjilani që është në vendin e dytë.

Prishtina në anën tjetër ka shënuar fitore tepër tepër të rëndësishme kundër Vllaznimit me rezultat të lartë prej 5-0.

Rezultatet e SuperLigës

FT’ Trepca ’89 0 – 0 Flamurtari
FT’ Drenica 5 – 1 Ballkani
FT’ Prishtina 5 – 0 Vellaznimi
FT’ Hysi 3 – 0 Ferizaj
FT’ Liria 3 – 0 Trepca
FT’ Besa 1 – 3 Kek-u

Rezultatet e Ligës së Parë

FT’ Ulpiana 4 – 2 Llapi
FT’ Drita 3 – 0 Studenqani
FT’ Kosova (V) 1 – 2 Gjilani
FT’ Rahoveci 2 – 0 Ferronikeli (Ndeshje e ndërprerë pasi Ferronikeli sulmoi gjyqtarin kryesor të ndeshjes)
FT’ Istogu 4 – 1 Ramiz Sadiku
FT’ Dukagjini 1 – 1 Lepenci
FT’ Sharri 2 – 0 Kaolini

Nese keni dicka per te komentuar ju lutemi bejeni ne hapesiren me poshte . Gjithashtu mund te perdorni butonat Like, Tweet, Google +1

Tags:

Komente - Komentoni me anë të Facebook

Lajmet e Fundit

Editoriale

Spanja dominim pafund në Europë

Janë përpara të gjithëve, në programim, lojë e ...

Akord Mendes-PSG, nëse Ronaldo ikën nga Reali

Cristiano Ronaldo është shndërruar në prioritetin e PSG, ...

Kosova në FIFA, vendimi në 12-13 Maj

Anëtarësimi i Kosovës në UEFA me të drejta ...

Advertisements

RSS Mirror Quiz Crossword