Monday, March 30th, 2015

Formacioni i sezonit në Champions League

Published on May 23, 2010 by   ·   32 Comments
bet365

Formacioni më i mirë: 4-4-2

Portier:

Hugo Lloris – Lion

Francezi shfaqi dhe vazhdon të ketë një formë impresionuese. Kishte intervenime perfekte me Lionin, përpara se ekipi i tij të kapitulonte kundër Bayern Munich.

Mbrojtja:

Daniel Alves – Barcelona

Daniel Alves apo Maicon ? Të dy këta maestro të krahut të djathtë, por se kush do të paraqitet me Brazilin në Botëror.

Lucio – Inter

Pikërisht nga Bayern Munich u transferua Lucio tek Inter dhe u tregua mjaft i mirë në duelet me Didier Drogban dhe Zlatan Ibrahimovic, prandaj edhe cilësohet si njëri ndër qendër-mbrojtësit më të mirë në botë.

Michael Ciani – Bordeaux

Falë kontributit të këtij lojtari, Bordeaux deri në fazën e arritur kishte shumë pak gola të pranuara.

Javier Zanetti- Inter

Një lojtar me kualitete të mëdha, një lider i vërtetë i cili triumfoi në Santiago Bernabeu bashkë me Interin, por dëm i madh që Maradona nuk e zgjodhi atë në formacionin e Argjentinës.

Mesfusha:

Xavi Hernandez – Barcelona

Në takimin e dytë të gjysmëfinales kundër Interit, Xavi kompletoi më shumë pasime se gjithë ekipi i Nerazzurëve dhe kjo tregon kualitetet e tij, që natyrisht mund të quhet mesfushori më i mirë në botë.

Bastian Schweinsteiger – Bayern Munich

Schweinsteiger ishte në rolin e Xavit tek Bayern këtë sezon, por duhet theksuar se kontributi për Bavarezët ishte shumë i madh , por ai nuk arriti të përfundoj një sezon të mrekullueshëm duke humbur finalen e Madridit kundër Interit.

Wesley Sneijder – Inter

Filloi sezonin duke u larguar nga Real Madrid dhe përfundoi atë duke ngritur trofeun më të vlefshëm në Santiago Bernabeu.
Atij iu desh pak kohë të adaptohej dhe këtë e tregoi me performancën e treguar në shumicën e ndeshjeve.

Arjen Robben – Bayern Munich

Me Wesley Sneijder, Robben formon një dyshe perfekte për të pasur një mesfushë me të vërtetë të rrezikshme dhe Robben e tregoi këtë në disa ndeshje të rëndësishme në CL.

Sulmi:

Ivica Olic – Bayern Munich

Olic – Një lojtar i qetë, por me sulmet e tij shkakton dëme të mëdha dhe këtë e tregoi në ndeshjet kundër Juventusit, Manchester United dhe Lion.

Diego Milito – Inter


Një protagonist i vërtetë, i cili në ndeshjet e rëndësishme është treguar vendimtar. Në Santiago Bernabeu shfrytëzoi dy mundësi dhe me cilësitë e tij i konvertoi në gol.

Lloris

Alves  Lucio Ciani Zanetti

Sneijder Xavi Schweinsteiger

Robben

Olic Milito

/LajmeSport.com

bet365
Nese keni dicka per te komentuar ju lutemi bejeni ne hapesiren me poshte . Gjithashtu mund te perdorni butonat Like, Tweet, Google +1

Komente - Komentoni me anë të Facebook

Lajmet e Fundit

Editoriale

mess

50 lojtarët më të mirë në botë sipas FIFA-s

FIFA 2015 ka publikuar listën e 50 lojtarëve ...
zhgenjyesit

Ja kush është 11-shja e dështakëve në Brazil 2014

Pa dyshim që për Kupën e Botës flitet ...
arena

Holand – Argjentinë si arritën në gjysmëfinale të dyja skuadrat

Pesë ndeshjet e fundit të Holandës: Holand* 0-0 Kosta ...

Advertisements