Sunday, February 14th, 2016

Zgjedhni lojtarët e Barcelonës kundër Almerias

Published on March 6, 2010 by   ·   33 Comments


Guardiola ka ftuar në skuadër Jeffrenin për ndeshjen e sotme.

Rafa Marquez është rikthyer në trajnim dje pas ndeshjes me kombëtaren e Mexicos dhe do të jetë i gatshëm për ndeshjen e sotme.

Seydou Keita është rikthyer në trajnim me Barcelonën pas një lëndimi por nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen kundër Almerias. Eric Abidal është ende i lënduar.

Goditja më e rëndë për Barcelonën është mungesa e Gerard Piques i cili është i suspenduar.

18 lojtarët e Guardiola për këtë ndeshje:

Portierët: Valdes, Pinto

Mbrojtësit: Marquez, Puyol, Maxwll, Chygrynskiy, Alves, Milito

Mesfushorët: Toure, Xavi, Iniesta, Busquets

Sulmuesit: Henry, Pedro, Jeffren, Messi, Ibrahimovic, Bojan.

Lajmesport.com ju fton juve vizitorë të nderuar që ta bëni zgjedhjen e 11 lojtarëve startues të Barcelonës në ndeshjen kundër Almerias.

Zgjedhja e Lajmesport.com është: (4-3-3). Valdes- Alves, Puyol, Maxwll, Marquez- Xavi, Iniesta, Toure- Ibrahimovic, Messi, Henry.

Vërejtje: Komentet fyese, raciste, banale apo me qëllim reklamimi do të largohen automatikisht.

/lajmesport.com

Nese keni dicka per te komentuar ju lutemi bejeni ne hapesiren me poshte . Gjithashtu mund te perdorni butonat Like, Tweet, Google +1

Tags: , , ,

Komente - Komentoni me anë të Facebook

Lajmet e Fundit

Editoriale

Ali-Bin-Al-Hussein

FIFA, Princi Ali: Transparencë dhe spastrim në futboll

Dy javë përpara Kongresit të Jashtëzakonshëm të FIFA-s, ...
de-biasi-lsquo-no-coment-rsquo-p-euml-r-berish-euml-n_hd

De Biasi: ‘No coment’ për Berishën

Kohëve të fundit po qarkullojnë fjalë për mundësinë ...
allegri-3-658x395

Një italian për stolin e Chelseat

Chelsea nxiton dhe forcon presingun për trajnerin e ...

Advertisements