LATEST ARTICLES

Bushi në ‘Zona Gol’: Panuccit i kërkova Ramadanin, ja kush e zëvendëson Abazajn

Në emisionin ‘Zona Gol’, të shtunën në mbrëmje ishte i pranishëm në lidhje direkte edhe trajneri i Shqipërisë U-21, Alban Bushi. Ish sulmuesi i Kombëtares shqiptare iu bashkua bisedës në studio, teksa ndau mendimet e tij mbi futbollin shqiptar e...

Juventus nuk shkon më tepër se barazimi në përballjen me Spal-in

Pas 12 fitoresh radhazi, vjen edhe ndalesa për Juventusin, teksa nuk shkoi më shumë se një barazim 0-0 në transfertën ndaj Spalit. Atë që nuk e bënë shumë skuadra të gjysmës së parë të tabelës së renditjes, e bën Spal,...

Anceloti lë të hapur mundësinë për të marrë në dorë ‘frenat’ e Italisë

Pak ditë më parë, Carlo Ancelotti la të nënkuptohej se ai po e mendon idenë e drejtimit të ekipit kombëtar, edhe pse e ka quajtur pak shpejt marrjen e një vendimi përfundimtar. ANSA ka kontaktuar në Nju Jork trajnerin...

Ky është ekipi i cili kërkon të menaxhohet nga Luis Enrique

Luis Enrique u largua në përfundim të sezonit të kaluar nga Barcelona, për t’i lënë vendin Ernesto Valverdes, por duket se nuk do të qëndrojë gjatë pa punë. Për teknikun katalan ka një sërë klubesh të interesuara, me PSG-në në...

Spalletti: Napoli, etalon matës për ne. Perisiç luan titullar

Në konferencën për shtyp, në prag të transfertës ndaj Sampdorias, Luciano Spalletti ka kërkuar përqendrim maksimal nga skuadra, për të marrë 3 pikët. Trajneri i Interit shpjegoi situatën te zikaltrit dhe tha se futbollistët e tij kanë ende shumë...

Wolfsburg i ‘dhuron’ fitoren, Schalke blindon vendin e dytë

Mjaftuan dy dhurata të Wolfsburgut që Schalke të blindonte vendin e 2-të në Bundesligë, duke fituar 0-1 në transfertën e “Volkswagen Arena”. Blutë mbretërorë, në një sfidë që ishin shumë pranë humbjes, arritën ta fitonin në fund falë dy...

‘Çmëndet’ Salah, mposht i vetëm Watfordin

Liverpooli ka shkatërruar 5-0 Watfordin, në Premier League, i udhëhequr nga një Muhamed Salah i papërmbajtshëm. Sulmuesi egjiptian shënoi 4 gola dhe asistoi të 5-tin, të cilin e dërgoi në rrjetë Firminho, duke kompletuar një mbrëmje vërtetë magjike për...

Kaliniç bëhet problem, Gattuso e përjashton

Dashuria mes Milanit dhe sulmuesit kroat, Nicola Klaliniç, e cila lindi në verën e 2017-ës, ka filluar të venitet tashmë. Sulmuesi nuk po bind dhe prej kohësh e ka humbur vendin e titullarit, kjo edhe për shkak të shpërthimit...

Valencia mposht Alaveshin dhe parakalon Realin

Valencia vazhdon ecurinë pozitive në kampionat, teksa këtë herë në ‘Mestalla’ mposhti 3-1 Alaves. Në një ndeshje ku Los Che dominuan totalisht takimin, duke mos lënë për asnjë çast kundërshtarin t’i vendoste në pozita të vështira. Gjithçka nisi mirë për...

Hamburgu ‘e tepron’, Werder fiton edhe pa Rashicën

Hamburgu ka zhgënjyer sërish në sfidën e sotme teksa tashmë rënia në Bundesligën e dytë duket vetëm një formalitet. Skuadra ku aktivizohet edhe mbrojtësi shqiptar Mërgim Mavraj, ka regjistruar humbjen e radhës me rezultatin 1-2 përballë Herthës së Berlinit. Hamburgu...